Pożyczka za darmo – czy to możliwe?

Produkty kredytowe czy pożyczkowe zawsze kojarzą nam się z oprocentowaniem i wieloma innymi opłatami, które sprawiają, że ostateczna kwota do spłaty jest sporo wyższa niż kwota kapitału, który dostajemy od banku czy firmy pożyczkowej na konto. Okazuje się jednak, że pożyczki za darmo są jak najbardziej realne – można je znaleźć w wielu firmach pozabankowych.

Dla klientów banków, którzy chętnie biorą różnego rodzaju kredyty, darmowe pożyczanie wydaje się niemożliwe. Nie ma się co dziwić, nawet limit odnawialny w koncie czy karta kredytowa mają swoje niewielkie oprocentowanie, które często jest ściągane nie tylko wtedy, gdy z limitu czy karty korzystamy. Zwykle płacimy już nawet za sama możliwość skorzystania z tego rodzaju rozwiązań. Banki nie dają nic za darmo, gdyż muszą na swoich klientach po prostu zarobić. Jedyne, co może zrobić klient, to dokładnie przeglądać oferty różnych banków i wybierać takie opcje, które w danym czasie wydają się najtańsze.

Bezpłatne pożyczki istnieją i z powodzeniem funkcjonują

Okazuje się jednak, że firmy pozabankowe mają zupełnie inne podejście do klienta, nie tylko jeśli chodzi o mniejsze formalności czy większą przyznawalność pożyczek. W kilkunastu firmach można znaleźć ofertę darmowej pozyczki, czyli kwota do spłaty jest dokładnie taka, jak kwota pożyczona i ani złotówki więcej. Na www.viasms.pl można znaleźć ofertę pierwszej darmowej pożyczki w wysokości 1500 złotych na 30 dni. Jeśli pożyczymy maksymalną kwotę 1500 złotych, po 30 dniach będziemy musieli oddać dokładnie taka samą kwotę. A gdzie oprocentowanie i wszelkie dodatkowe koszty? Nie ma. Jest to oferta dla nowych klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z usług danej firmy. Celem takiej promocji jest przede wszystkim przyciągnięcie nowych klientów oraz sprawienie, by zostali oni z daną firmą na dłużej. Oczywiście, jeśli będziemy chcieli zaciągnąć kolejne pożyczki, będą już one płatne. Jednak pierwsze zobowiązanie nie będzie nas kosztowało ani grosza. Trzeba jednak pamiętać, aby pierwszą pożyczkę spłacić w terminie. Każdy dzień opóźnienia powoduje bowiem naliczanie odsetek i opłat karnych, co sprawia, że pierwotnie darmowa pożyczka staje się dosyć droga, gdyż z dnia na dzień pojawiają się kolejne koszty.

Największe zalety darmowych pożyczek

Darmowe pożyczki to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przez pewien czas za darmo pożyczać pieniądze. Ofertę bezpłatnej pierwszej pożyczki można znaleźć już w kilkunastu firmach – wystarczy, że przy każdej kolejnej pożyczce będziemy rejestrować się w nowej firmie i brać zobowiązanie po raz pierwszy, a wtedy będzie ono darmowe. To dobre i skuteczne rozwiązanie, jednak niewiele osób się na nie rejestruje. Gdy ktoś już skorzysta po raz pierwszy z oferty jakiejś firmy pożyczkowej, najczęściej już przy niej pozostaje, gdyż wnioskowanie po raz kolejny jest o wiele wygodniejsze i prostsze. Kolejną pożyczkę można bowiem dostać jeszcze szybciej niż pierwszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.