Praca dla nastolatki – kilka ciekawych pomysłów

Wakacje to idealny czas na to, aby dorobić kilka groszy, które każdej nastolatce z pewnością się przydadzą, biorąc pod uwagę niskie kieszonkowe oraz ceny kosmetyków i kolorowych gazet. Taka dorywcza praca sprawdza się również bardzo dobrze podczas szkolnego roku, ponieważ można ją w łatwy sposób pogodzić z zajęciami lekcyjnymi. Poniżej można zapoznać się z ciekawymi pomysłami na pracę dla każdej nastolatki.

Sprzątanie

Idealne zajęcie dla dziewczyn, które lubią porządek i bardzo chętniej sprzątają nie tylko swój pokój, ale również pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Sprzątać można nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w biurowcach a wybór zależy głównie od indywidualnych preferencji każdej dziewczyny. Firmy sprzątające oferują elastyczne godziny pracy, dzięki czemu w ciągu roku szkolnego można taką pracę połączyć z zajęciami w szkole i nauką.

Prowadzenie bloga

Coraz większa liczba dziewczyn decyduje się na założenie bloga albo poświęconego kosmetykom, albo też modzie. Czy możliwe jest jednak zarabianie w ten sposób? Oczywiście, że tak! Blogerki bardzo często zapraszane są na pokazy, a także organizują spotkania we własnym gronie, podczas których otrzymują od sponsorów np. kosmetyki. Wiele dziewczyn nawiązuje również współprace z firmami kosmetycznymi, dzięki czemu co jakiś czas dostają one darmowe kosmetyki, a dla każdej młodej dziewczyny takie produkty są niezwykle ważne. Oprócz kosmetyków można również zarabiać pieniądze, umieszczając na swoim blogu płatne bannery reklamowe, jednak na zyski należy trochę poczekać.

Konsultantka Avon

Pozostając w temacie kosmetyków warto również wspomnieć o byciu konsultantką Avon. Branża kosmetyczna zawsze będzie potrzebna, a znajdując klientki (np. mama, babcia, koleżanki z klasy) na produkty firmy Avon, można liczyć nie tylko na ciekawe rabaty, ale również darmowe kosmetyki. Każda konsultantka poprzez sprzedaż takich kosmetyków zarabia określony procent ich wartości, a także może nabywać dla siebie produkty w nieco niższych cenach. Świetne zajęcie dla dziewczyn, które interesują się branżą kosmetyczną i chciałyby nie tylko otrzymywać kosmetyki, ale również zarabiać realne pieniądze. Polecam stronę http://moje-kosmetyki.eu, która merytorycznie wprowadzi nas w świat firmy AVON.

Praca w sklepie

W czasie wakacji wiele sklepów zwłaszcza tych odzieżowych poszukuje pracowników nie tylko do sprzedaży, ale również do segregowania ubrań czy porządkowania stoiska. Warto również zatrudnić się jako hostessa, jednak w takim przypadku konieczne może się okazać wyrobienie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych, co wiążę się z określonym kosztem.

Roznoszenie ulotek

Ulotki można roznosić zarówno po mieście, jak i po mieszkaniach. Praca jest dosyć lekka, a odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Zazwyczaj w ciągu dnia otrzymuje się kilka tysięcy ulotek, które należy roznieść, jednak pieniądze otrzymuje się w różny sposób. Albo za ilość przerobionych godzin, albo od ilości rozniesionych ulotek. Przed podjęciem takiej pracy warto to bardzo dokładnie sprawdzić, aby podczas wypłaty nie było żadnego zdziwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.