Praca montera telekomunikacji – nauka zawodu, zarobki, perspektywy

W czasach, gdy nieustannie rozwijają się firmy zajmujące się dostawą rozwiązań telekomunikacyjnych, rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą te firmy obsługiwać. Praca montera telekomunikacji jest więc ciekawą perspektywa zawodową dla osób, które interesują się nowoczesnymi technologiami, a jednocześnie mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.

Praca montera telekomunikacji to dobry pomysł dla osób, które ukończyły technika czy szkoły zawodowe na takich kierunkach, jak technik elektronik czy elektryk. Nie trzeba mieć wyższych studiów ani wykształcenia inżynierskiego, aby dobrze radzić sobie w tej branży. Monter telekomunikacji to także zawód, którego można się nauczyć, gdy chcemy przekwalifikować się i zmienić swoje życie zawodowe.

Kierunki związane z telekomunikacją można bowiem znaleźć w wielu szkołach policealnych, szkołach dla dorosłych, a także w placówkach oferujących specjalistyczne kursy i szkolenia. Nauka w takich miejscach polega przede wszystkim na praktycznym poznawaniu zawodu, a kończy się konkretnym egzaminem. Po ukończeniu szkoły absolwent ma więc nie tylko wiedzę i umiejętności, ale również odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają kwalifikacje.

Zarobki zależą od rodzaju pracy i formy zatrudnienia

Zarobki montera telekomunikacji zależą od tego, gdzie pracuje, na jakich zasadach jest zatrudniony, a także jak wygląda jego codzienna praca. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że kształtują się dużo powyżej średniej krajowej. Możliwości zawodowych jest sporo – firmy telekomunikacyjne nieustannie poszukują fachowców, gdyż realizują coraz więcej usług.

Nic więc dziwnego, że w tej branży bezrobocia raczej nie należy się obawiać, a monterzy mogą liczyć na całkiem dobre zarobki. Specjaliści doskonale poradzą sobie także w pracy za granicą, wtedy oczywiście zarobki będą odpowiednio większe. Praca montera to zawód międzynarodowy, równie dobrze poradzi sobie w zagranicznych firmach telekomunikacyjnych.

Trzeba mieć nie tylko umiejętności, ale również doświadczenie

speed testAby zdobyć doświadczenie jako monter telekomunikacji, warto zatrudnić się w którejś z firm już na etapie nauki zawodu. Dzięki temu po ukończeniu szkoły będziemy mieć nie tylko umiejętności i wiedze, ale również doświadczenie zdobyte w praktyce. Monter telekomunikacji zajmuje się w dzisiejszych czasach przede wszystkim realizowaniem zleceń firm telekomunikacyjnych, które podłączają do sieci nowych klientów. W niektórych przypadkach monter zajmuje się również rozwiązywaniem problemów z siecią czy słabą prędkością internetu. Ta ostatnia kwestia to bardzo częsty zarzut klientów w stronę operatorów telekomunikacyjnych.

Najczęściej prędkość jest sporo niższa niż ta, która znajduje się w zapisach umowy. Warto więc na predkosc.pl sprawdzić, jak szybko działa nasza sieć. Jeśli prędkość jest sporo niższa niż obiecuje umowa, koniecznie trzeba skontaktować się z operatorem. Klienci nie powinni bowiem płacić za usługi, których w praktyce nie otrzymują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.