Praca na magazynie? W jaki sposób wybrać najlepsze opakowanie transportowe?

Proces, w którym przygotowywane są różnego rodzaju materiały do pakowania, powinien składać się z kilku elementów, które pozwolą na uzyskanie najbardziej satysfakcjonującego efektu. Dlatego też przed zamówieniem konkretnego rozwiązania – czy to drewnianych skrzyń, palet, czy kartonów tekturowych – warto dokładnie zastanowić się nad swoimi zapotrzebowaniami.

Odpowiednie wymiary

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że dobre opakowania drewniane powinny być jak najbardziej dopasowane do przewożonego towaru. Chodzi tutaj o wymiary danego produktu. Jeżeli skrzynie drewniane będą zbyt duże, trzeba będzie stosować dodatkowe wypełnienie w celu zabezpieczenia produktu. To zaś powoduje dodatkowe koszty. Jeżeli natomiast opakowanie będzie zbyt małe, nie będzie stanowiło odpowiedniego zabezpieczenia dla przechowywanej zawartości, która może nawet się do niego nie zmieścić.

Co jednak, gdy posiadamy różnorodne produkty? Wówczas istnieją dwa rozwiązania. Po pierwsze, można każdorazowo przygotowywać opakowania pod konkretny towar, co jest jednak o wiele bardziej kosztowną metodą. Po drugie, można zamówić kilka typów opakowań o rozmiarach najbardziej dopasowanych do posiadanych grup produktów.

Właściwa forma

Oprócz samej kwestii wymiarów warto zadać sobie pytanie: jakiej formy opakowania potrzebujemy? Pod adresem http://pakobud.com.pl/opakowania doskonale widać, że istnieje bardzo wiele tego typu rozwiązań. Oczywiście najpopularniejsze są palety drewniane, które cechują się wyjątkową wytrzymałością oraz wielofunkcyjnością. Jednak oprócz tego można zdecydować się na skrzynie drewniane, które zapewniają doskonałe odgrodzenie zawartości, wyjątkową ładowność oraz doskonałe zabezpieczenie produktów. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda jest dużo droższa. Oprócz tego istnieje jeszcze trzecia forma, czyli skrzyniopalety. Rozwiązanie to łączy w sobie wielofunkcyjność klasycznej euro palety z zabudową charakterystyczną dla skrzyni.

Dlatego też trzeba przede wszystkim określić, w jaki sposób transportowane będą produkty (np. czy jest to transport lądowy, morski czy lotniczy) oraz jak długo będzie trwał ich przewóz. Na podstawie tego jest się w stanie stwierdzić, na jakie czynniki zewnętrzne narażone będzie opakowanie. W przypadku wyjątkowo ekstremalnych warunków najlepszym rozwiązaniem będą solidne skrzynie drewniane.

Zastosowane materiały

Palety drewniane mogą być wykonywane z różnego gatunku surowców. Będzie to miało wpływ na ich wytrzymałość oraz ładowność. Podobnie jest w przypadku skrzyń drewnianych, które często łączą w sobie zarówno elementy drewniane, jak i np. karton czy płytę OSB. Ogrom czynników – takich jak częstotliwość przeładowania załadunku, wilgotność, zastosowanie zabezpieczenia – ma wpływ na sensowność wykorzystania danego materiału. Dlatego te lub podobne elementy powinny zostać określone jeszcze przed złożeniem zamówienia.

Kontakt z producentem

We wszystkich wymienionych wcześniej elementach niezastąpioną pomocą będzie kontakt z samym producentem. Jedna z renomowanych firm – PAKO-BUD spod Łodzi – z pewnością z chęcią zapozna się z oczekiwaniami klienta. Pracownicy firmy są w stanie zaproponować konkretne rozwiązania oraz ocenić skuteczność transportu w danym typie opakowania. Taka pomoc okazuje się niezastąpiona, ponieważ pozwala na ograniczenie kosztów oraz maksymalne zabezpieczenie towaru.

Widać więc, że istnieje bardzo wiele szczegółów, na  które trzeba zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia na opakowania drewniane. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację oraz zasadność zastosowania konkretnego opakowania drewnianego. Czasem wystarczającym elementem będą europalety, zaś niekiedy konieczne będzie zastosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Jeden komentarz dla wpisu: “Praca na magazynie? W jaki sposób wybrać najlepsze opakowanie transportowe?

  • 8 lutego 2017 at 09:14
    Permalink

    My mieliśmy problem nie tyle z opakowaniami co z bezpiecznym transportem naszych mrożonek. Nie wiele firm dawało rady. Pomogła nam jedna :) tutaj macie jej namiary. Polecam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.