Praca w MLM? Z jakimi firmami warto podjąć współpracę?

System marketingu wielopoziomowego jest głównym źródłem zarobków wielu osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce dołączyć do tego modelu. Wybór firmy, z którą chcielibyśmy współpracować w branży MLM, może zadecydować o całej naszej przyszłości. Jest to decyzja wieloletnia, dlatego nie wolno jej podejmować pod wpływem chwili.

Jaka powinna być idealna firma do współpracy?

W pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej na temat firmy – kiedy powstała, kto jest jej prezesem, z iloma osobami współpracuje, czym się dokładnie zajmuje itp. Musimy również sprawdzić, w jakiej branży się specjalizuje oraz co i w jakiej cenie sprzedaje. Ważne jest to, abyśmy czuli się pewnie w sprzedaży danych produktów lub usług.

Następnie trzeba dokładnie zapoznać się z planem marketingowym uwzględniającym zasady, według których będziemy rozliczać się za wszystkie zawarte transakcje. Idealna firma powinna dysponować szerokim programem szkoleń i kursów dla pracowników oraz odpowiednim liderem o dużej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Jego zadaniem jest udzielanie pełnego wsparcia, motywowanie do pracy i odpowiadanie na wszelkie pytania członków systemu MLM.

Przykłady firm z dużą liczbą współpracowników

Zdecydowanie najpopularniejsze są przedsiębiorstwa kosmetyczne. Wiele osób zaczyna karierę w MLM właśnie od pracy w charakterze konsultanta takich firm jak AVON, Oriflame czy FM. Jest to bardzo dobry start, który pozwala zapoznać się ze specyfiką tej branży, nie będąc jeszcze w wieku pełnoletnim. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było nie tylko dorobić do kieszonkowego, ale samemu kupować kosmetyki i perfumy w znacznie niższych cenach oraz proponować je członkom rodziny i przyjaciołom, za co także jest naliczana prowizja. Do dzisiaj sektor kosmetyczny radzi sobie najlepiej w marketingu wielopoziomowym.

W systemie MLM jeden z najbardziej dynamicznych wzrostów notuje branża medyczna. Przystępując do firmy S7 Health zostajemy zatrudnieni jako pracownicy sprzedający abonamenty, które umożliwiają szybki i nieograniczony dostęp do lekarzy w sieci ponad 1000 placówek zdrowotnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Pakiety medyczne zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb ich użytkowników, a ponadto można je wykupić w 3 wariantach: indywidualnym, partnerskim i rodzinnym. Wszyscy skarżymy się na niekończące się kolejki w szpitalach i przychodniach. Dodatkowo czekamy tygodniami, a nawet miesiącami na przeprowadzenie badań. Nic więc dziwnego, że w ubiegłym roku rynek abonamentów prywatnej opieki medycznej wzrósł o ponad 30 %. Dokładne informacje zostały umieszczone na stronie internetowej http://gszymanski.pl/s7-health-pakiety-medyczne-opinie/.

Wybierając firmę nie możemy kierować się wyłącznie bieżącymi trendami. Powinniśmy oszacować, czy w kolejnych latach dana branża nadal będzie sobie tak dobrze radzić na rynku. Moda na zdrowy styl życia i bycie fit z każdym rokiem pogłębia się, dlatego właśnie w tego typu przedsiębiorstwach warto upatrywać szansy na osiągnięcie sukcesu w MLM. Doskonałym przykładem jest firma Herbalife, która oferuje m.in. koktajle i odżywki proteinowe, suplementy diety czy produkty do pielęgnacji ciała. Posiada korzystny program dla konsultantów, uwzględniający cykl treningów, uczestnictwo w branżowych imprezach oraz zniżki na przedmioty z asortymentu sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.