Praca w ogrodnictwie – jeśli nie w Polsce, to gdzie?

Ludzie, niezależnie od ich narodowości, wszyscy muszą polegać na tym, co zapewnia przetrwanie ziemi. Dlatego ogrodnictwo – od marchewki po jesienne cebulki kwiatowe

e ma znaczący wpływ na każdą osobę żyjącą i społeczność na świecie.

W istocie ogrodnicy hodują rośliny dla potrzeb żywnościowych i społecznych. Ich celem jest poprawa:

  • wzrostu,
  • plonów,
  • jakości,
  • wartości odżywczych,
  • odporności na owady,
  • choroby,
  • stresy środowiskowe.

Jest to ważne w dowolnym miejscu na świecie, ale wpływ ten jest zwiększany o kilka miliardów razy, gdy wprowadzasz go w życie za granicą – szczególnie w krajach rozwijających się. Szukając międzynarodowych praktyk ogrodniczych, możesz dokonać prawdziwej zmiany w świecie, jednocześnie wzbogacając swoje CV.

Od miejskich ogrodów po wiejskie tereny, staże w ogrodnictwie za granicą możesz znaleźć gdziekolwiek rośliny będą rosły. Jeśli jednak wybierzesz staż ogrodniczy w jednej z niżej wymienionych lokalizacji, nie będziesz tylko stażystą, który dostanie do ręki motykę – będziesz tym, który ziemię uprawia.

Kenia

Przy globalnej zmianie klimatu i braku edukacji, teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest podnoszenie świadomości i promowanie zrównoważonego rozwoju środowiska w Kenii. Kenia ma długą historię rosnących upraw ogrodniczych zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach eksportowych o tropikalnym i umiarkowanym klimacie sprzyjającym produkcji i rozwojowi ogrodnictwa. Produkcja owoców, warzyw i kwiatów to główne aspekty produkcji ogrodniczej w Kenii, a prężny przemysł ogrodniczy działa bardzo dobrze i przyczynia się do zaspokojenia potrzeb żywieniowych w tym kraju.

Ekwador

Ekwador jest chwalony za spokojny styl życia, naturalne piękno i całoroczną pogodę wiosenną. Więc jeśli jesteś tak podekscytowany, gdy przychodzi wiosna, że ​​zaczniesz podlewać swoje rośliny, Ekwador może być miejscem dla twojego stażu ogrodniczego za granicą. Ekwador ma niespotykaną florę, która po prostu aż się prosić, by ją wzbudzić, zbadać i uprawiać, a biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, trudno wyobrazić sobie inny mały naród, który może zapewnić Ci takie rewelacje, jeśli chodzi o krajobraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.