Praca w terenie czyli idealna praca na wakacje

Praca w terenie, w przeciwieństwie do tej przykuwającej do biurka ma wiele zalet. Przed wszystkim pracując w terenie mamy pewność, że nasza praca będzie ciekawsza, bardzie urozmaicona i stanie się okazją do pracy i spotykania z innymi ludźmi. Praca w terenie rządzi się swoją specyfiką, dlatego też istnieje pewna grupa zawodów, która doskonale sprawdza się właśnie w terenie.

Jakie zawody w terenie

Jak już wspomniano, istnieje grupa zawodów, które wykonuje się właśnie w terenie. Jakie to zajęcia? Pierwszym i chyba najpopularniejszym zajęciem jest rozdawanie ulotek. Podstawowa forma reklamy dostępna na małej papierowej formie sięga do najszerszego grona odbiorców, przez co praca ta wymaga jak największego kontaktu z klientem. Kolejnym zawodem „w terenie” jest również praca przedstawiciela handlowego. Specyfika tej pracy wymaga poruszania się nie tylko w danym mieście, ale często na szerszym terenie.

Kontakty z klientami czy partnerami biznesowymi wymaga wręcz częstego poruszania się. Jedną z takich prac, wymagającą ciągłego poruszania się jest też praca przy plakatowaniu. Taka forma reklamy, aby odniosła skutek, wymaga dotarcia do jak największej liczby odbiorców. W związku z tym pracownik zajmujący się dystrybucją takich plakatów powinien nie tylko być mobilny, ale również rozwiesić papierowe reklamy w jak największej liczbie miejsc. Kolejną pracą w terenie jest praca geodety czy archeologa (źródło: reklama zewnętrzna – http://billboard-x.pl).

Obydwa zawody związane są z ziemią, jednak każdy z nich z innego powodu. Geodeta zajmuje się ziemią bardziej od strony pomiarowej, natomiast archeolog zajmuje się ja historyczną odsłoną i skarbami, jakie w sobie posiada. Mówiąc o pracy w terenie nie sposób pominąć szerokiego grona kierowców. Są wśród nich taksówkarze, wożący ludzi w różne miejsca, dostawcy jedzenia, dla których szybkość poruszania się wpływa na jakość transportowanych posiłków czy kurierzy, przemierzający dziesiątki kilometrów dziennie, aby dostarczyć zamówione produkty.

Jakie predyspozycje do tej pracy

Podejmując się pracy w terenie warto wiedzieć, jak taka praca wygląda. Przede wszystkim pracując w terenie, nie można liczyć na nudę. Choć co dzień wykonuje się podobne obowiązki, to każdy dzień może być ciekawy, atrakcyjny i nieść ze sobą nowe wyzwania. Pracując poza stabilnym biurkiem mamy również większą możliwość poznania nowych ludzi oraz pracy z ludźmi w ogóle. Jeśli mowa o zarobkach, to jego poziom jest uzależniony od konkretnego fachu, obowiązków czy doświadczenia.

Czy warto podjąć się takiej pracy?

Z pewnością wymaga ona większej sprawności, często bowiem jest to praca cały dzień w pozie stojącej lub siedzącej, jednak nie powinno być to czynnikiem przemawiającym na jej niekorzyść. Poziom zarobków w połączeniu z ciekawą formą pracy, często jej niestandardowymi godzinami świadczy o jej ciekawości.

Mówiąc o pracy w terenie warto pamiętać o formie zatrudnienia. Chociaż praca znajduje się w terenie, miejscem zatrudnienia musi obowiązkowo być siedziba placówki. Takie miejsce zatrudnienia absolutnie nie zwalnia z zatrudnienia na podstawie umowy.

Jeden komentarz dla wpisu: “Praca w terenie czyli idealna praca na wakacje

  • 15 marca 2017 at 08:20
    Permalink

    ja mam plany zostać ratownikiem :) już widze siebie na plaży w jastarnii w słońcu. Ehh no ale cóż najpierw szkoła! tak? Myślę o nauce w specjalistycznej szkole jaką jest liceum sportowe. To pomoże mi myślę w moich planach na przyszłość

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.