Praca, zakwaterowanie, kultura – czyli przygoda w Warszawie

Więc chcesz pracować w Warszawie? Aby Ci pomóc, zebraliśmy wskazówki dotyczące polowania na pracę, i zakwaterowanie, abyś mógł odetchnąć, zrelaksować się i odliczać dni do swojej przygody w stolicy!

Planować naprzód!

Dzięki wcześniejszemu myśleniu o zakwaterowaniu czy miejscu pracy, które dostaniesz w ramach swoich planów, będziesz mógł zacząć lepiej. Dlatego najlepiej szukać pracy i noclegu jeszcze przed wyjazdem, abyś mógł załapać się na kilka rozmów kwalifikacyjnych, od razu jak tam dotrzesz. Aby wygrać – musisz być o zorganizowanym!

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Jaką pracę chcesz wykonywać, gdy jesteś w Warszawie? Jeśli masz ochotę na życie jako instruktor jazdy, już masz w głowie coś co jest świetnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz pracować za barem, prawdopodobnie w centrum też znajdzie się dla Ciebie fajna praca.

Miej otwarty umysł, gdy przewijasz strony z ogłoszeniami i nie zapomnij zbadać etyki każdego miejsca, w którym rozważasz pracować. A jeśli jesteś najszczęśliwszy w biurowcu, kierując się w stronę Starbucksa – Warszawa prawdopodobnie jest dla ciebie!

Internet to świetne miejsce do rozpoczęcia poszukiwania pracy, jak i zakwaterowania. Uważaj jednak, spotkasz tam całe mnóstwo reklam obiecujących najłatwiejszą pracę na świecie czy kwaterę w idealnym miejscu. Zawsze sprawdzaj, gdzie znajduje się firma, która opublikowała reklamę, niektóre organizacje poza miastem zmieniają swoją lokalizację, aby uzyskać dostęp do popularnych wyników wyszukiwania. Jeśli masz wolny budżet na dojazdy do pracy, to świetnie, ale jeśli chcesz zaoszczędzić nieco tej ciężko zarobionej gotówki na czymś bardziej przydatnym – strzeż się takich ogłoszeń i lepiej rozejrzyj się za zakwaterowaniem tutaj.

Praca w drodze: praca sezonowa i kwatery

Jeśli planujesz bardzo krótkoterminową pracę podczas podróży po kraju, jest to trudniejsze, ale nadal możliwe – praca sezonowa jest twoim przyjacielem! Okres świąteczny ma tendencję do obserwowania hossy w miejscach, w których poszukuje się pracowników tymczasowych. Możesz znaleźć pracę jako świąteczny elf, albo nosić paczki na magazynie. Będąc w kwaterze, porozmawiaj z jej gospodarzem i jak najlepiej z tych pora skorzystaj. Takie osoby są nie tylko kopalnią lokalnych informacji – ale niektórzy mają nawet pracowników, którzy pomogą ci znaleźć pracę. Niektóre kwatery często mogą być źródłem zatrudnienia! Na pewno chciałbyś pracować w recepcji, a nawet jako sprzątaczka, ale często możesz dostać za to darmowe zakwaterowanie, a także trochę pieniędzy do wydania! Brzmi idealnie!

Czas na lokalne przyjemności

Miejscowe kwatery pracownicze są świetną okazją, aby zanurzyć się w lokalnym życiu, więc nie spędzaj całego czasu w pracy! Staraj się, aby Twoi znajomi z Wawy nie tylko pokazali ci wszystkie fajne bary i kawiarnie, ale także mogą być biletem do nowej pracy. Tak jak mówią, to nie chodzi tylko o to, co wiesz, tylko o to, kogo znasz!

Uważaj jednak – jest wielu pracodawców, którzy spróbują skorzystać z takich jak ty lub prostu oczekują, że będziesz pracować dla wyżywienia i zakwaterowania, lub gorzej, za nic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.