Czego nie powie Ci pracodawca? Praca w Siedlcach

Choć obecnie w ofertach pracy, które można znaleźć w imponującej liczbie nawet i za pośrednictwem Internetu, możesz z powodzeniem przebierać, istnieje kilka rzeczy, których nie powie Ci żaden pracodawca. A przynajmniej nie na początku – niektóre z nich wyjdą dopiero “w praniu”.

Aby się przed tym ustrzec, musisz nie tylko szczegółowo przyjrzeć się ofercie pracy, a w późniejszym czasie proponowanej umowie, ale również odpowiednio umiejętnie zadawać pytania przyszłemu pracodawcy. Podpowiadamy, na co w szczególności zwrócić uwagę, niezależnie od tego czy to praca w Siedlcach, Toruniu czy Waszawie.

Bez umowy? Przedłużający się okres próbny… Praca w Siedlcach

Spora część pracodawców proponuje na początku tak zwany okres próbny, podczas którego będzie Ci przysługiwać niższa stawka za godzinę. Co więcej, nierzadko odbywa się to… bez umowy, co jest zdecydowanie niezgodne z prawem. Jeśli zgodzisz się na okres próbny, dopytaj jak długo będzie on trwał i sprawdź, czy zostało to zawarte w umowie, poświadczonej podpisami i konkretnie wskazanymi datami.

To jak z tym urlopem?

Od każdej pracy trzeba czasem odpocząć. Zdarzają się także sytuacje losowe, w których nie masz możliwości stawić się do pracy. W związku z tym dowiedz się, czy będzie Ci przysługiwał ustawowy urlop i – jak wyżej – sprawdź, czy informacja na ten temat została zawarta w podpisanej umowie.

Nienormowane godziny pracy…

Jeśli nie masz nic przeciwko zostawaniu w pracy po godzinach, upewnij się, że otrzymasz za nie właściwe wynagrodzenie. Nie wszyscy pracodawcy przywiązują do tego, niestety, należytą uwagę. Staraj się jednak nie przenosić zadań do wykonania do domu – za te rzadko kiedy otrzymasz zapłatę.

Praca zmianowa

Niektóre zawody wymagają pracy zmianowej. Czasem zdarza się również tak, że wciąż będziesz pracował na tej samej zmianie – na przykład od 0:00 do 8:00. Nie jest to do końca korzystne, w związku z czym upewnij się, że praca zmianowa rzeczywiście jest taka, jak nazwa wskazuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.