Pracujesz jako pozycjoner? Dowiedz się na czym polega pozycjonowanie na długi ogon?

Istnieje bardzo wiele różnych metod pozycjonowania które są w stanie pomóc waszej stronie zyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Jedną z nich jest tak zwane pozycjonowanie na długi ogon czyli long tail. Na czym ono polega? Dowiecie się z lektury tego artykułu.

Według informacji udostępnionych przez wyszukiwarkowego giganta prawie co piąte zapytanie w wyszukiwarce jest całkowicie unikalne. Nie powinno być w tym nic dziwnego. W końcu bardzo wielu klientów poszukuje produktów które będą posiadały bardzo konkretne parametry czy też cechy. Co również ważne nawet zapytania dotyczące tego samego tematu nie są nigdy jednakowe. Jeżeli gurpa osób poszukuje w Google odpowiedzi na podobne pytanie to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że każda z nich sformułuje zapytanie w zupełnie innych sposób. Między innymi dlatego narodziła się idea pozycjonowania na tak zwany długi ogon.

Jak zatem należy pozycjonować metodą long tail? Otóż pozycjonowanie tego rodzaju opiera się się na doborze długich i bardzo specyficznych i dokładnych fraz które będą zawierały dane słowo kluczowe. Przykładem może być tutaj na przykład fraza pozycjonowanie nowy sącz gdy chcemy aby nasza firma SEO znalazła się jak najwyżej wśród lokalnych wyników wyszukiwania. Istnieje również możliwość pozycjonowania frazy w formie pytania w stylu ,,jak sprawdzić…”, ,,gdzie kupić..” itd.

Jaka jest zatem przewaga pozycjonowania long tail i dlaczego warto rozważyć jego wprowadzenie?

Otóż pozycjonowanie tego rodzaju przyciąga co prawda mniejszą grupę potencjalnych klientów jednak są oni dużo bardziej skłonni do dokonania zakupu oferowanego przez ciebie w ten sposób towaru czy też usługi. Bardzo często osoba która wpisuje bardzo ogólnikowe słowo kluczowe w wyszukiwarke nie znajduje dokładnie tego o co jej chodzi i powtarza zapytanie z wykorzystaniem bardziej sprecyzowanej frazy. Odsetek internautów którzy od razu przystępują do wpisywania bardzo szczegółowych zapytań rośnie z roku na rok gdyż nie są oni zwyczajnie zainteresowani przeglądaniem treści które ich nie interesują.

Dodatkowym atutem pozycjonowania typu long tail jest dużo mniejsza konkurencyjność. Na pewno bardzo duża liczba sprzedawców pozycjonuje się na frazę ,,rowery górskie” ale już liczba takich którzy chcą być wysoko na frazę ,,rowery górskie aluminiowa rama 26 przerzutek” jest już zdecydowanie mniej. Ponadto pozycjonowanie typu long tail pozwala znacząco zmniejszyć współczynnik odrzuceń ponieważ osoby szukające konkretnego produktu są dużo bardziej skłonne do jego zakupu.

A w jaki sposób najlepiej będzie przygotować frazy long tail do pozycjonowania? Trzeba mieć cały czas na uwadze, że potrzeby naszych klientów są bardzo zróżnicowane i co ważne niektóre z nich mogą być bardzo sezonowe. Dlatego frazy takie jak ,,opony zimowe michelin 17 cali” będą popularne jedynie w określonych miesiącach w ciągu roku. Z tego też względu postaraj się aby jak najlepiej uściślić dane słowa kluczowe pod względem parametrów oferowanych przez Ciebie produktów jak i jego lokalizacji.

Najlepiej oczywiście łączyć pozycjonowanie typu long tail z tradycyjnymi metodami SEO na nasze podstawowe słowa kluczowe. Dopiero takie działanie przyniesie realne korzyści. Należy jednak cały czas być czujnym i na bieżąco sprawzdać jakiego rodzaju frazy kluczowe stają się aktualnie popularne. Nie obejdzie się również bez odpowiedniej optymalizacji twojego sklepu www, która to uwzględni zamiar wykorzystania przez ciebie pozycjonowania typu long tail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.