Pracujesz w niebezpiecznej okolicy? Jak możesz się zabezpieczyć?

Media wciąż podają informacje o licznych włamaniach, rozbojach i pobiciach. Każdy z nas w ciągu jednej chwili może stać się ofiarą ataku napastnika. Szczególnie narażeni są mieszkańcy niebezpiecznych dzielnic oraz osoby pracujące w podejrzanych okolicach, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych. Przezorny jest zawsze ubezpieczony, dlatego warto być przygotowanym na tego typu sytuacje zagrażające naszemu zdrowiu, a nawet życiu!

Sztuki walki

Najlepszą obroną jest atak. Tym, którym zależy na szybkiej nauce najprostszych, ale za to bardzo skutecznych ciosów, tj. kopnięcia, uderzenia i bloki, poleca się zapisanie na kurs karate. Kolejną rozpowszechnioną sztuką walki jest judo, które opiera się na obezwładnieniu napastnika, podrzuceniu go oraz zastosowaniu chwytu, tzw. dźwigni. Z kolei aikido jest najbardziej widowiskowe, lecz zarazem najtrudniejsze. O całym przebiegu walki decyduje wyłącznie przeciwnik i to od jego ataku zależy to, w jaki sposób przystąpimy do samoobrony. Musimy przełamać strach, powstrzymać chęć kontrataku i kontrolować wszystkie ruchy napastnika, aby obronić się w najodpowiedniejszym momencie. Na popularności zyskuje również izraelska krav maga. Opiera się na naturalnych ludzkich odruchach, czyli mocnych kopnięciach w czułe punkty, twardych uderzeniach rękami i nogami oraz wykorzystaniem przedmiotów będących w naszym zasięgu. Pomimo swej brutalności, sztuka walki zyskała sporą popularność wśród kobiet.

Zamówienie taksówki

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to jeden z najdroższych środków transportu. Nie należy jednak oszczędzać na własnym bezpieczeństwie. Jeżeli pracujemy w niebezpiecznej okolicy, absolutnie nie powinniśmy jechać komunikacją miejską, ani tym bardziej wracać do domu pieszo. Zagrożenie czyha na każdym kroku. W godzinach wieczornych liczba podróżujących autobusami czy tramwajami jest znacznie mniejsza niż za dnia, co stanowi świetną okazję dla bandytów i kieszonkowców. Wracając do domu taksówką mamy pewność, że zostaniemy podwiezieni od naszego miejsca pracy, aż do samych drzwi wejściowych mieszkania. Powinna ona zostać wezwana na chwilę przed skończeniem zmiany, aby nie czekać na jej przyjazd, stojąc na zewnątrz budynku. Jeżeli będziemy korzystać z usług jednej firmy przewozowej i trafimy na miłego kierowcę, być może z czasem uda nam się uzyskać kilkuprocentowe zniżki.

Powrót ze znajomym

Niewątpliwie raźniej będzie nam wracać w dwójkę. Jeżeli kolega z pracy idzie w tym samym kierunku co my, warto skorzystać z jego towarzystwa. Jest to nie tylko zwiększenie naszego bezpieczeństwa, ale również okazja do zawarcia dobrej, trwałej znajomości. Większe niebezpieczeństwo grozi kobietom, dlatego powrót z samą koleżanką może być jedynie większą okazją do zaczepek ze strony potencjalnych napastników. Najlepiej zabrać się z kimś, kto może nas podrzucić samochodem lub mieszka na tyle blisko, żeby odprowadzić do miejsca zamieszkania.

Gaz pieprzowy

Kobiety, znacznie rzadziej niż panowie, zapisują się na kursy samoobrony. W trosce o swoje bezpieczeństwo decydują się na inne, lecz równie skuteczne rozwiązania, tj. gaz pieprzowy. Jest to bardzo poręczny środek, kształtem przypominający dezodorant, dzięki czemu swobodnie mieści się w damskiej torebce. Jego zastosowanie wobec napastnika wywołuje uczucie bardzo ostrego pieczenia, połączonego z dezorientacją i trudnościami ze złapaniem oddechu. Ze względu na swe natychmiastowe działanie, umożliwia szybkie schwytanie atakującego, a także jego łatwą identyfikację ze względu na trudno zmywalne, kolorowe ślady gazu pozostawione na skórze. Tutaj dowiesz się jaki jest najlepszy gaz pieprzowy dostępny na naszym rynku.

2 komentarz dla wpisu: “Pracujesz w niebezpiecznej okolicy? Jak możesz się zabezpieczyć?

 • 19 lipca 2016 at 13:21
  Permalink

  Ja się zdecydowałem na krav magę, właśnie dlatego,że opiera się na naturalnych ludzkich odruchach. Jestem z Warszawy,więc nie było problemu ze znalezieniem takich zajęć, niedaleko mnie jest krav maga mazowsze – bardzo fajnie prowadzone zajęcia,polecam krav magę, jak spróbujecie to na pewno już szybko nie zrezygnujecie

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2016 at 12:06
  Permalink

  Atak wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, to umiejętność unikania walki i takich sytuacji świadczy o dobrym przygotowaniu ćwiczącego. I tego uczą na kursach sztuk walki. Tego i oczywiście sposobów radzenia sobie w sytuacji, w której walczyć musimy. Bo czasem się tak zdarza, że nie da się uniknąć konfrontacji. Dlatego to jednak jest samoobrona, a nie samoatak. Niewątpliwie jednak znajomość sztuk walki zwiększa nasze bezpieczeństwo i poprawia pewność siebie w trudnych sytuacjach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.