Pracujesz za granicą? Jakie zlecenia musisz rozliczyć w Polsce?

Od budowania klocków LEGO od zawsze wiedziałeś, że masz talent do budowania? Teraz, kiedy jesteś już dorosły a Twoje zabawki zostały zabrane, nadal chcesz, aby twoje dłonie były brudne i chcesz stworzyć coś nowego, żyjąc w obcym kraju, zarabiając pieniądze. Znalezienie pracy za granicą jest świetnym sposobem na zrobienie kariery i coraz więcej polskich budowlańców się o tym przekonuje. Budownictwo ma przed sobą wielkie perspektywy, a kraje na całym świecie szukają pracowników o wszystkich poziomach doświadczenia do budowania, tworzenia i dzielenia się czymś ekscytującym.

Praca w budownictwie za granicą – dobry wybór

Być może już wcześniej zgłosiłeś się na ochotnika do organizacji lokalnych lub miałeś pracę budowlaną na swoim koncie na wyspach a może w Skandynawii. Jenak niezależnie od doświadczenia z budową, tym jakie narzędzie trzymasz za pasem – przez rozpoczęciem pracy w budownictwie za granicą, otrzymuje się nową perspektywę na infrastrukturę, gospodarkę i inne rzeczy, jakie wiążą się z branżą budownictwa. Poprzez pracę w budownictwie za granicą nie tylko buduje się swoją wiedzę i doświadczenie, ale też również wzbogaca się swoje CV. Pracodawcy lubią widzieć kogoś, kto nie boi się wyjść poza swoje zwykłe otoczenie i ciężko pracować.

Praca w budownictwie za granicą – jak się rozliczyć w Polsce?

Można to efektywnie i zgodnie z prawem zrobić za pomocą niniejszego krótkiego przewodnika w tym temacie. Pierwszym krokiem do prawidłowego rozliczenia się z pracy w budownictwie za granicą jest ustalenie czy w związki z podjętym stanowiskiem musiałeś zmienić miejsce zamieszkania, gdyż ma to wpływ na zakres obowiązku podatkowego. W przypadku, gdy miałeś cały czas miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju – obowiązek podatkowy jest nieograniczony i musisz za całość dochodów rozliczać się w Polsce. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy chodzi o czasowe prace budowlane za granicą.

Co dalej?

Konieczne jest ustalenie, czy kraj w którym pracowałeś jako budowlaniec podpisał umowę z Polską o unikanie podwójnego opodatkowania. Jeśli taka umowa nie miała miejsca to konieczne jest zastosowanie zasad opodatkowania obowiązujących z ramienia kraju macierzystego – a więc w tym przypadku mowa o Polsce. Następnym krokiem będzie dokładne obliczenie sumy przychodów, jakie się uzyskało podczas pracy w branży budowlanej podjętej za granicą.

W ten sposób będziesz wiedział na jakiego rodzaju obliczaniu opodatkowania będziesz podlegać. Kolejnym, niemniej ważnym krokiem okazuje się obliczenie podatku na tej podstawie oraz dokonanie wyliczonych należności w ramach takowych ustaleń. Jeśli nadal mimo wszystko będziesz mieć problem z właściwym rozliczeniem się po udanej pracy w branży budowlanej pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego i doświadczonego doradcy podatkowego. Na pewno w twojej najbliższej okolicy znajduje się niejeden specjalista, który może ci udzielić pomocy w tym zakresie. Koniecznie upewnij się, że wszystko jest dokładnie tak – jak należy.

Konsultacje źródłowe: Leca.pl – beton lekki

Jeden komentarz dla wpisu: “Pracujesz za granicą? Jakie zlecenia musisz rozliczyć w Polsce?

  • 9 listopada 2017 at 08:39
    Permalink

    Wyjeżdżając do pracy za granicę zawsze korzystałam z agencji pośrednictwa pracy http://www.help24.info/dla-opiekunek/. Dzięki temu sprawy formalne i kadrowe są zawsze uregulowane, a zatrudnieni nie muszą się nimi przejmować. Pracując na własną rękę trzeba być znacznie lepiej poinformowanym i zorganizowanym.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.