Praktyki w sieci dealerskiej BMW – jakie cechy warto mieć, aby odbyć staż

Jak powszechnie wiadomo, najlepszym sposobem na rozwój zdolności manualnych i technicznych jest praktyka. W przypadku osób, które wykazują zainteresowania w kierunku majsterkowania, interesują się mechaniką i elektroniką, ciekawym pomysłem na dalszy rozwój tych zdolności, może być praca w salonie samochodowym na stanowisku mechanika.

BMW – sto lat najwyższej perfekcji

Firmą, która gwarantuje rozwój w obszarze szeroko rozumianej technologii motoryzacyjnej, jest bawarski koncern BMW. Funkcjonuje on z powodzeniem na wszystkich rynkach motoryzacyjnych świata i to już od przeszło stu lat. Zaufało mu sto dwadzieścia tysięcy pracowników, którzy każdego dnia pracują zespołowo na sukces tej marki.

Jak rozpocząć karierę w BMW?

Jeśli chodzi o pracę, BMW ma do zaoferowania różne ścieżki rozwoju i wdrożenia na nowych stanowiskach pracy. W przypadku osób młodych — uczniów, studentów bądź też absolwentów, koncern ma do zaoferowania ciekawe programy praktyk i staży.

Aby ubiegać się o nie, warto jednak najpierw sprawdzić, jakimi cechami powinna wykazywać się osoba, planująca pracę w salonie samochodowym w charakterze mechanika czy diagnosty samochodowego.

Cechy dobrego mechanika

Przede wszystkim należy mieć odpowiednie wykształcenie techniczne zawodowe lub politechniczne, ewentualnie być uczniem lub studentem kierunków technicznych. Jako że postęp techniczny w dzisiejszych czasach jest bardzo szybki, to trzeba na bieżąco śledzić nowinki technologiczne i wykazywać się chęcią do stałego pogłębiania wiedzy.

Trudno byłoby wyobrazić sobie mechanika, który nie posiada prawa jazdy. Dlatego dokument taki co najmniej z kategorią B jest wymagany praktycznie przez wszystkie salony dealerskie.

Praca w serwisie samochodowym to często praca zmianowa. Warto mieć na uwadze, że serwis samochodowy otwarty jest także w soboty. Niektórzy pracodawcy wymagają pracy przynajmniej w jedną sobotę w miesiącu.

Jak wyglądają praktyki i staże w BMW?

Aby już na samym początku wdrożyć przyszłych adeptów motoryzacji w kulisy pracy, BMW opracowało programy kompleksowych praktyk i staży. Te pierwsze kierowane są do uczniów techników i szkół samochodowych. Trwają od jednego do trzech miesięcy i są bezpłatne. Tego typu praktyki mogą odbyć również studenci kierunków technicznych. Trwają one maksymalnie przez osiem godzin dziennie.

Poza uczniami i studentami staże są dodatkowo kierowane również do absolwentów politechnik. W tym przypadku szkolenie trwa o wiele dłużej, bo od trzech do sześciu miesięcy, ale jest równie intensywne, czyli wynosi osiem godzin dziennie. Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie przez każdego z dealerów.

Jak skontaktować się z pracodawcą?

Firma przygotowała centralny portal praca-dealerbmw.pl, w którym zakumulowane zostały wszelkie dostępne oferty pracy, praktyk i staży, oferowane na terenie Polski przez wszystkich autoryzowanych dealerów. Proces aplikacji jest możliwie uproszczony i szybki.

Pod tym samym adresem odnajdziemy listę szkół i uczelni współpracujących w zakresie praktyk i staży, organizowanych przez BMW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.