Prawdy i mity o wynagrodzeniach dla bankowców
Czy jesteś zainteresowany pracą w banku? Bankowość jest podstawową funkcją w sektorze usług finansowych, banki należą do czołowych pracodawców w dziedzinie finansów. Poniżej znajduje się lista głównych kategorii miejsc pracy i pracodawców, a także informacje na temat wynagrodzenia dla bankowców, gdyż na przestrzeni lat powstało naprawdę sporo mitów o ich zarobkach.
Oferty pracy w bankowości determinują to kto, i ile zarabia. Jednak nie są one jedynym wyznacznikiem tej kwestii. Przed wyszukaniem pracy w bankowości ważne jest, aby znać rodzaje dostępnych miejsc pracy i związane z tym, wymagane kwalifikacje. Poniżej coś więcej na tema kariery w bankowości detalicznej i związanych z tym zarobkach.
Praca w banku
Dla wielu konsumentów, bankierzy są twarzą branży. Dla wielu osób poszukujących pracy, bycie bankierem zajmującym simę obsługą klienta jest niczym wstępne wprowadzenie do bankowości. Mitem jest jednak, że z racji tego iż osoba pracująca na tym etapie zarabia najmniej – umiejętny bankier może zyskać naprawdę spore wynagrodzenie jeśli tylko wyróżnia się wysokimi umiejętnościami sprzedażowymi, wszakże prowizje od każdej oferowanej usługi potrafią być naprawdę wysokie.
Praca urzędnika pożyczkowego
Oficerowie pożyczkodawcy są kluczowymi pracownikami banków i innych instytucji udzielających kredytów, a największe talenty w tej dziedzinie są naprawdę pożądane. Tutaj znajdziesz przegląd kategorii zadań bankowych i przez to możesz bardziej zorientować się czy taka praca może być dla Ciebie bardziej odpowiednia.
Praca w bankowości prywatnej
Bankowość prywatna służy potrzebom klientów o wysokiej wartości netto. Mitem jest, że pracownicy na tej gałęzi bankowości zarabiają jednak najwięcej. Owszem są to duże sumy, ale nie zawsze proporcjonalne co do zaangażowania, jakie trzeba włożyć w tę pracę – taka jest prawda.
Praca w bankowości inwestycyjnej
Bankierzy inwestycyjni pozyskują fundusze dla korporacji poprzez dokonywanie emisji papierów wartościowych jako akcji i obligacji. Doradzają również korporacjom, które rozważają fuzje i przejęcia. Wiele z największych banków komercyjnych posiada również oddziały banków inwestycyjnych. To pole jest szybkie i prawdą jest że jest bardzo dobrze płatne. Mitem natomiast jest to, że trudno jest w nie wejść. Przy odrobinie szczęścia – każdy zwykły bankier może koniec końców skończyć w bankowości inwestycyjnej i dbać o finanse największych graczy na rynku.
Prawda jest taka, że bankowość jest wysoce uregulowaną branżą, a często przeoczone możliwości zatrudnienia w tej dziedzinie są związane z różnymi rządowymi agencjami regulacyjnymi. Czasami rozpoczęcie kariery z organami nadzoru bankowego może otworzyć drzwi do atrakcyjnych miejsc pracy banków prywatnych i vice versa. Zapoznaj się z wiodącymi agencjami regulacyjnymi i zastanów które opcje są dla ciebie najbardziej atrakcyjne i możliwe do osiągnięcia. Nie daj się też ponieść mitom o branży bankowości, szukaj tylko prawdy – a możesz tutaj uzyskać naprawdę wysoki szczebel stanowiska i to w stosunkowo krótkim czasie.
W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony Pożyczka pod zastaw mieszkania