Prezent dla szefa – co można podarować pracodawcy?

Niektórzy pracownicy żyją z pracodawcą w tak dużej zażyłości, iż wręczają mu okazyjne prezenty. Ten miły gest może być odebrany jako próba przypodobania się czy nawet wręczenia łapówki. Warto więc pamiętać o okazjach, kiedy możemy bezprecedensowo wręczyć upominek, a także o samej jego wartości.

Wysmakowane i profesjonalne prezenty

Najlepszym rozwiązaniem na wszelkie jubileusze bądź urodziny szefostwa są wysmakowane i profesjonalne prezenty. Mogą to być bilety do miejsca związanego z kulturą, np. do opery, gadżety biurowe bądź dodatki do garderoby (spinki do mankietów lub oryginalny krawat). Tego typu upominki stanowią dowód naszego profesjonalizmu i w nikłym stopniu będą odebrane jako próba wymuszenia podwyżki. Najczęściej takie prezenty wręczane są przy dużych okazjach, a celebracja przebiega w większej grupie pracowniczej.

Upominki na luzie

Gdy praca w firmie przebiega w przyjacielskich warunkach, a szefostwo zachowuje zdrowy dystans do prowadzonego przez siebie biznesu, warto uhonorować pracodawców czymś równie niezobowiązującym. Mile widziane będą tu wszelkie kubki bądź koszulki z nadrukami, tabliczki na drzwi, prześmiewcze karykatury bądź śmieszne breloki do kluczy. W ten sposób podkreślimy, iż doceniamy humor i lekkość w podejściu pracodawcy do firmy oraz podwładnych.

Praktyczne gadżety

Zdyscyplinowani i poważni szefowie lubią praktyczne gadżety, które mogą być użyteczne w pracy, jak i w domu. Najlepszym prezentem dla tego typu osób będą nowinki techniczne, elektronika, a także przedmioty przydatne w biurze. Organizery, wskaźniki laserowe, serwisy kawowe, zestawy przyborów biurowych – wszystko to będzie szczególnie doceniane w ich oczach.

Artystyczne

Może się okazać, iż niektórzy pracownicy są w firmie uzdolnieni artystycznie. Warto wykorzystać ten fakt i stworzyć własnoręczny prezent dla szefostwa, będący wyrazem wewnętrznego artyzmu. Mogą to być wszelkiego typu obrazy, nagrane piosenki bądź napisane wiersze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.