Prezenty dla pracowników – i dzień staje się lepszy!

Zaangażowani pracownicy, którzy czują się docenieni, mogą sprawić, że biuro będzie doskonałym miejscem do codziennego spędzania czasu. Świętowanie okazji, takich jak nowi pracownicy, jubileusze pracowników i awanse, może dać każdemu pracownikowi (nie tylko odbiorcy) poczucie pracy w miejscu, które naprawdę ich ceni. Ponadto prezenty motywacyjne dla zespołów obsługujących klientów, takich jak sprzedaż, marketing i obsługa klienta, mogą zwiększyć produktywność i satysfakcję z pracy, sprawiając, że każdy dzień będzie trochę lepszy. Ogólnie rzecz biorąc, dobre prezenty czy zestawy świąteczne dla firm mogą angażować pracowników w sposób, którego słowne pochwały lub coroczne recenzje po prostu nie mogą doścignąć.

Wybieranie firmowych prezentów dla pracowników wydaje się szybkim i łatwym procesem – i może takim być. Ale jeśli chcesz zrobić efekt „wow” prezentami, które w pełni okażą uznanie dla ich wysiłków, odrobina planowania i przemyślenia może sprawić, że proces wręczania prezentów będzie naprawdę udany.

Dlaczego warto obdarowywać swoich pracowników (i jak to zrobić dobrze)?

Chociaż wspaniałe świadczenia, konkurencyjne pensje i elastyczne dodatki do pracy mogą zachęcić pracowników do wejścia na pokład i pozostania na dłużej, to nieoczekiwane gesty sprawiają, że przekaz jest prawdziwy. Idealny prezent jest zawsze mile widziany, nie tylko podczas świąt. Mogą być używane do świętowania kadencji, wdrażania nowych pracowników, rekomendacji nowych pracowników lub uznania kogoś, kto wyszedł ze swoją inicjatywą z korzyścią dla marki.

Aby jak najlepiej wykorzystać prezenty dla pracowników, zalecamy przestrzeganie kilku sprawdzonych metod podczas planowania i realizacji kampanii. Te ulepszenia procesów mogą ułatwić inicjalizację prezentów dla pracowników działu kadr lub administracji, a także zapewnić odbiorcom niezapomniane wrażenia.

Utwórz kampanię i budżet tak samo, jak w przypadku innych inicjatyw związanych z prezentami, takich jak wysyłanie prezentów dla potencjalnych klientów lub prezentów z podziękowaniami dla klientów. Nakreśl cele swojej kampanii i ustaw parametry dotyczące sposobu, w jaki odbiorcy otrzymają prezenty (na przykład prezent umieszczony na biurku może nadal mieć wymagania dotyczące opakowania, podczas gdy pracownicy zdalni będą musieli uwzględnić koszty wysyłki w planowaniu i budżecie).

Dbaj o dobrą etykietę przy wręczaniu prezentów. Na przykład:

  • trzymaj prezenty w tej samej ogólnej wartości pieniężnej

  • przestrzegaj wszelkich obowiązujących wytycznych korporacyjnych.

Zadbaj o dużą personalizację, sprawiając, że prezent wydaje się być wybrany specjalnie dla pracownika. Robi to ogromne wrażenie. Istnieje kilka sposobów personalizowania prezentów dla pracowników i wiele kreatywnych sposobów na urzeczywistnianie pomysłów personalizacji.

Rozważ stworzenie sklepu z gadżetami lub upominkami, umożliwiającego pracownikom wybór prezentu, który najbardziej do nich przemawia. Osiąga się to dzięki zautomatyzowanej platformie wysyłkowej, która zapewnia kontrolę nad rodzajami i wartością wybranych prezentów w oparciu o wybrane kryteria (na przykład lata służby).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.