Proces tworzenia makijażu permanentnego – wskazówki dla zainteresowanych pań

Korea Południowa jest ważnym miejscem dla branży kosmetycznej – nie bez powodu. Za ułamek kosztów, które normalnie płaciłabyś w Polsce, możesz tam wykonać makijaż permanentny oczu warszawa . Dzięki temu procedura ta jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek.

Jeśli zmagasz się z rozmazanym eyelinerem, który daje ci niepożądany wygląd hybrydy panda-szop, trwały eyeliner jest absolutnym wybawieniem. Wiesz co jest w tym najlepsze? Nie będziesz musiała się martwić, że zniknie przez co najmniej trzy do pięciu lat.

Makijaż permanentny to bardzo cichy trend – to dlatego, że jest na tyle subtelny, że mężczyźni obecni w twoim życiu prawdopodobnie go nie zauważą, ale generalnie wszyscy będą mogli powiedzieć, że wyglądasz o 10% lepiej!

Oczywiście, mimo że jest tylko półtrwałe, koniec końców to coś, co jest wykonywane bardzo bardzo blisko gałki ocznej i to za pomocą igły – więc oto kilka głównych czynników, które należy rozważyć przed podjęciem takiego zobowiązania.

Krem odrętwiający będzie twoim najlepszym przyjacielem!

Ten tatuaż nie znajdzie się na twojej bieżącej linii wodnej – ale będzie on na linii rzęs, a następnie rozciągnięty zarówno na wewnętrzne, jak i na zewnątrz kąciki oczu. Oznacza to, że będziesz absolutnie potrzebowała kremu, nie da się tego obejść. Twój kosmetyczka założy znieczulenie i pozwoli Ci poczekać na procedurę przez około 15 minut, zanim się zacznie.

Ból

Jeśli kiedykolwiek miałaś robiony tatuaż, prawdopodobnie pamiętasz dokładnie, jak wyglądało to ostre, przeszywające uczucie. Wytatuowanie eyelinera nie będzie takie. Jednak z powodu obecności kremu – wibracje pochodzące z pistoletu igłowego będą łaskotały twoją powiekę. W trakcie zabiegu można zrobić kilka przerw, ale nie można po prostu pocierać oczu.

Nie spodziewaj się, że otrzymasz szansę na wieczne „kocie spojrzenie”

Żadna rozsądna wizażystka nie stworzy na Twojej twarzy pełnowymiarowego eyelinera w stylu Kat Von D. Porozmawiaj ze swoją kosmetyczką o tym, jaki kształt eyelinera chciałbyś mieć – ale pamiętaj, że ma on wyglądać subtelnie, nawet jeśli chcesz, aby koniec był lekko podniesiony, nie powinien wychodzić poza zewnętrzny kącik oka.

Obrzęk

Jak w przypadku dowolnego tatuażu, również i po tym pigmentowaniu pojawi się obrzęk i poczujesz ból, gdy znieczulenie przestanie działać. Efekty różnią się w zależności od osoby – niektóre szczęściary nie odczuwają żadnego obrzęku i mogą normalnie spędzać dzień, ale niektóre pechowe dusze będą musiały pozostać w domu z różowymi, opuchniętymi obszarami wokół oczu.

Proces leczenia

Znowu, tak jak w przypadku tatuażu w innym miejscu na ciele, wytatuowany eyeliner będzie z czasem rozwijał strup. Ważne jest, aby nie wybierać ani nie drapać oczu bez względu na to, jak bardzo swędzi, traktuj to jak każdą otwartą ranę. Ostatecznie strupy będą same odchodzić i wtedy będzie można zobaczyć, jak wygląda tatuaż. Całkowite wyleczenie może potrwać od jednego do sześciu tygodni, możesz potrzebować poprawki na tym etapie, jeśli okaże się że tatuaż wygląda trochę niejednolicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.