Producent mrożonych specjałów podbija polski rynek

Aby nie tylko wejść, ale również zagościć na dłużej w świecie lodów, należy poznać specyfikę tego segmentu handlu w Polsce, a także przygotować ofertę będącą odpowiedzią na popyt polskich klientów. Nie jest tajemnicą, że największy poziom sprzedaży odnotowuje się w miesiącach letnich, ze względu na wysoką temperaturę, kiedy to doskonale sprawdzają się chłodne, orzeźwiające przekąski, takie jak lody właśnie. Kolejną kwestią są smaki.

Nietrudno określić te, które najczęściej sprzedają się w sklepach i punktach z lodami, a są to smaki: truskawkowy, śmietankowy, waniliowy i czekoladowy. Patrząc na oferty sklepów śmiało można zobaczyć, jaka forma lodów jest najczęściej wybierana. Do nich należą popularne lody na patyku, tzw. rożki, czyli lody w wafelku, a także lody ze specjalnych maszyn, przygotowanych do produkcji bieżącej lodowych przysmaków. Co jeszcze powinien wziąć pod uwagę producent lodów, pragnący wejść na rynek?

Sezonowość – plus czy minus?

Jedną z cech branży lodowej jest sezonowość. Spadająca sprzedaż jesienią i właściwie zerowa w zimie sprawia, że produkcja tych lodowych przysmaków także zostaje obniżona. Warto więc wziąć pod uwagę tą tendencję planując poziom produkcji i decydując się na produkcję lodów połączyć ją z czymś innym, co zapewni nam całoroczny dochód.

Zabłysnąć czymś innym

zarządzanie produkcją - czytaj więcejPatrząc na segment spożywczy zajmujący się produkcją lodów można powiedzieć, że oferta dostępnych na rynku chłodnych łakoci jest naprawdę duża. Jak więc w takiej ilości i różnorodności smaków wprowadzić na rynek lody, które zdobędą stałych smakoszów, a tym samym wpłyną na zarobki przyszłego producenta? Warto postawić na coś nowego, wyjątkowego, co trudno spotkać na rynku. Może to być nowa linia smaków, nawiązująca do czegoś, na przykład owoców z polskich sadów czy ulubione smaki z dzieciństwa. Nie bez znaczenia pozostaje również forma samych lodów. Coraz większą popularnością cieszą się lody wykonywane bezpośrednio na miejscu, na przykład na zapleczu lodziarni, a podstawą jest tradycyjny przepis i dobre gatunkowo przepisy. Takie manufaktury zyskują na nowo na popularności, więc być może to jest sposób na wejście na rynek lodów.

Przemysł lodowy- tak czy nie?

Wielu przedsiębiorców pragnących wejść na rynek rozważa różne możliwości i dziedziny działalności. Biorąc pod uwagę branżę lodową warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które mogą zadecydować o naszym sukcesie bądź jego braku. Warto mieć świadomość, że na godne zarobki płynące ze sprzedaży lodów można liczyć tylko w kilka miesięcy w roku, jednak posiadając dobrej jakości lody można spodziewać się wysokiej jakości zarobków. Inwestując w sprzęt potrzebny do samej produkcji należy mieć świadomość dość wysokich kosztów, które zwrócą się po czasie. No i sam lokal służący do produkcji- początkowo wystarczy niewielka powierzchnia, którą z czasem można powiększać. Wszystko zależy od rozmiaru produkcji i naszych planów zawodowych. Jedno jest pewne- branża lodowa jest naprawdę przyjemną i słodką pracą.

W artykule zawarto materiały pochodzące ze strony http://www.braciakoral.pl/

Jeden komentarz dla wpisu: “Producent mrożonych specjałów podbija polski rynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.