Producent mrożonych specjałów podbija polski rynek
Aby nie tylko wejść, ale również zagościć na dłużej w świecie lodów, należy poznać specyfikę tego segmentu handlu w Polsce, a także przygotować ofertę będącą odpowiedzią na popyt polskich klientów. Nie jest tajemnicą, że największy poziom sprzedaży odnotowuje się w miesiącach letnich, ze względu na wysoką temperaturę, kiedy to doskonale sprawdzają się chłodne, orzeźwiające przekąski, takie jak lody właśnie. Kolejną kwestią są smaki.
Nietrudno określić te, które najczęściej sprzedają się w sklepach i punktach z lodami, a są to smaki: truskawkowy, śmietankowy, waniliowy i czekoladowy. Patrząc na oferty sklepów śmiało można zobaczyć, jaka forma lodów jest najczęściej wybierana. Do nich należą popularne lody na patyku, tzw. rożki, czyli lody w wafelku, a także lody ze specjalnych maszyn, przygotowanych do produkcji bieżącej lodowych przysmaków. Co jeszcze powinien wziąć pod uwagę producent lodów, pragnący wejść na rynek?
Sezonowość – plus czy minus?
Jedną z cech branży lodowej jest sezonowość. Spadająca sprzedaż jesienią i właściwie zerowa w zimie sprawia, że produkcja tych lodowych przysmaków także zostaje obniżona. Warto więc wziąć pod uwagę tą tendencję planując poziom produkcji i decydując się na produkcję lodów połączyć ją z czymś innym, co zapewni nam całoroczny dochód.
Zabłysnąć czymś innym
Patrząc na segment spożywczy zajmujący się produkcją lodów można powiedzieć, że oferta dostępnych na rynku chłodnych łakoci jest naprawdę duża. Jak więc w takiej ilości i różnorodności smaków wprowadzić na rynek lody, które zdobędą stałych smakoszów, a tym samym wpłyną na zarobki przyszłego producenta? Warto postawić na coś nowego, wyjątkowego, co trudno spotkać na rynku. Może to być nowa linia smaków, nawiązująca do czegoś, na przykład owoców z polskich sadów czy ulubione smaki z dzieciństwa. Nie bez znaczenia pozostaje również forma samych lodów. Coraz większą popularnością cieszą się lody wykonywane bezpośrednio na miejscu, na przykład na zapleczu lodziarni, a podstawą jest tradycyjny przepis i dobre gatunkowo przepisy. Takie manufaktury zyskują na nowo na popularności, więc być może to jest sposób na wejście na rynek lodów.
Przemysł lodowy- tak czy nie?
Wielu przedsiębiorców pragnących wejść na rynek rozważa różne możliwości i dziedziny działalności. Biorąc pod uwagę branżę lodową warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które mogą zadecydować o naszym sukcesie bądź jego braku. Warto mieć świadomość, że na godne zarobki płynące ze sprzedaży lodów można liczyć tylko w kilka miesięcy w roku, jednak posiadając dobrej jakości lody można spodziewać się wysokiej jakości zarobków. Inwestując w sprzęt potrzebny do samej produkcji należy mieć świadomość dość wysokich kosztów, które zwrócą się po czasie. No i sam lokal służący do produkcji- początkowo wystarczy niewielka powierzchnia, którą z czasem można powiększać. Wszystko zależy od rozmiaru produkcji i naszych planów zawodowych. Jedno jest pewne- branża lodowa jest naprawdę przyjemną i słodką pracą.
W artykule zawarto materiały pochodzące ze strony http://www.braciakoral.pl/
Uważajcie z lodami! Nadmiar lodów tak samo szkodzi naszym zębom jak cukier a to dlatego, że jest w nich … tak! Cukier Ja chodzę z moją córką tutaj http://www.dentestetica.pl/leczenie/stomatologia-dziecieca. Leczymy zęby zanim się zepsują. To bardzo ważne aby sprawdzać uzębienie raz w roku minimum.