Profesjonalne wnętrza: podejrzeliśmy prace najlepszych architektów!

Projektowanie przestrzeni wewnętrznej może być bardzo przyjemną częścią procesu przekształcania domu w dom, a większość z nas ma wyobrażenie o wyglądzie lub ogólnym projekcie, który chcemy, ale czasem trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Jeśli utknąłeś w pomysłach i chcesz zrobić idealne wrażenie w swoich wnętrzach domowych, niczym profesjonalny architekt wnętrz kraków – oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć „profesjonalny wygląd”.

Projektowanie wnętrz – jak to robią profesjonaliści?

-Zaplanuj swoje przestrzenie, zaczynając od największych mebli – sofy, dużych mebli, szafy itp.
-Starannie wybieraj paletę kolorów – nie spiesz się i wypróbuj kolory przed ostateczną decyzją.
-Bądź odważny, bądź inny! Nie bój się zawrzeć w swoim pokoju niezwykłych przedmiotów – dodanie dziwacznego elementu, który pokochasz, spersonalizuje przestrzeń.
-Kupuj tylko meble i akcesoria, które naprawdę ci się podobają.
-Aby dodać światło, dodaj do swoich pomieszczeń wiele luster. Ustaw lustra naprzeciwko okien, aby odbijały naturalne światło w pomieszczeniu.
-Aby pomieszczenie wydawało się większe, pomaluj go na jeden jasny kolor, w tym listwy przypodłogowe i gzymsy.
-Aby dodać zainteresowanie i stworzyć głębię, mieszaj różne materiały, tekstury i style.
-Używaj dywanów na twardych podłogach.
-Zaufaj instynktowi.

Projektowanie wnętrz – czego nie robią eksperci?

-Nie bój się dodawać elementów, które nie pasują do Twojego obecnego stylu. Zawsze istnieje sposób na połączenie różnych stylów.
-Nie zapomnij o taśmie pomiarowej i zmierz wszystko kilka razy. Na przykład, kiedy zamawiasz meble, upewnij się, że będą pasować, gdy będziesz je przenosić przez drzwi. Wiele mebli obecnie ma „opcję modułową”, w tym sofy!
-Nie kopiuj stylów z inspirujących zdjęć. Na przykład Twój dom na tarasie może nie być w stanie pomieścić niesamowitego wyglądu wnętrza willi z Palm Beach.
-Nie spiesz się.
-Nie maluj wszystkiego na biało, myśląc, że lubisz „neutralne kolory”.
-Nie bój się zainwestować w jeden świetny produkt. Znajdź kilka kluczowych elementów i obejdź je.
-Nie zaniedbuj drobnych szczegółów.
-Nie ignoruj ​​opcji przechowywania. Upewnij się, że wiesz, co musisz mieć wokół siebie na co dzień, i znajdź odpowiednie miejsce lub mebel, w którym wszystko będzie efektywnie przechowywane.
-Nie kupuj wszystkiego naraz. Nie spiesz się, pamiętaj o ogólnym wyglądzie i kształcie pokoju i poczekaj, zanim dodasz więcej przedmiotów. Rób zdjęcia z różnych stron pokoju, aby mieć je jako przewodniki.
-Nie spóźnij się z drobnymi akcesoriami, takimi jak narzuty, poduszki i zdjęcia. Mniej to często więcej.

Na koniec pamiętaj, to, że masz małą przestrzeń, nie oznacza, że powinieneś mieć maleńkie meble. W rzeczywistości ponadwymiarowe lampy podłogowe, dywany lub dzieła sztuki mogą sprawić, że Twój pokój będzie wyglądał na większy. I odwrotność jest również prawdą. Jeśli masz dużo przestrzeni na otwartym planie, nie wybieraj tylko dużych mebli. Upewnij się, że połączysz swoją dużą kanapę z małymi, skupionymi stolikami. Twórz winiety z małymi skarbami na półkach i bufecie. Grupuj dzieła sztuki razem, zamiast polegać na jednym wielkim obrazue. I umieść dywany, aby zakotwiczyć krzesła i stoły i stworzyć żywe „strefy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.