Progresywne czy dwuogniskowe – co będzie lepsze dla Twoich oczu?

Wiesz, że potrzebujesz okularów, ale nie wiesz, jakich okularów potrzebujesz. Obecnie jest więcej opcji niż kiedykolwiek i może to być przytłaczające. Potrzebujesz okularów dwuogniskowych? A co z okularami z soczewkami progresywnymi? Co pasuje do Twoich potrzeb?

Na szczęście dzisiaj nie jest problemem umówić się z zespołem optyków, którzy pomogą Ci wybrać idealną parę okularów do Twoich oczu. Chociaż nic nie zastąpi osobistego przejścia przez cały proces (wraz z kompleksowym badaniem wzroku), oto kilka informacji na temat różnic między okularami dwuogniskowymi a okularami progresywnymi, które okażą się pomocne przed wizytą.

Soczewki dwuogniskowe

Jak być może słyszałeś, Benjaminowi Franklinowi przypisuje się wynalezienie okularów dwuogniskowych. Soczewki dwuogniskowe działają w ten sposób: soczewki dwuogniskowe mają dwie oddzielne moce korekcyjne. Może się różnić, ale zazwyczaj istnieje wyraźna granica między częścią soczewki korygującej starczowzroczność (okulary do czytania) a soczewką korygującą krótkowzroczność/nadwzroczność (krótkowzroczność i dalekowzroczność).

Celem okularów dwuogniskowych jest jednoczesne korygowanie wielu wad wzroku. Jednak ze względu na małe pole widzenia różnych części soczewek, soczewki dwuogniskowe mogą powodować bóle głowy i inne niepożądane skutki uboczne. Dla tych, którzy potrzebują korygującej mocy soczewek dwuogniskowych, ale nie chcą kłopotów, jest inny sposób.

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne stały się atrakcyjną alternatywą dla soczewek dwuogniskowych. Okulary progresywne Bródno – podobnie jak soczewki dwuogniskowe – oferują pełen zakres korekcji wzroku. Pomagają leczyć starczowzroczność, krótkowzroczność i nadwzroczność. Jednak w przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych soczewki progresywne mają wbudowaną niezauważalną progresję siły soczewki. Zamiast męczyć oczy – jak w przypadku soczewek dwuogniskowych – soczewki progresywne zapewniają ten sam efekt, ale z płynnym, płynnym przejściem.

Soczewki progresywne zapewniają wyraźny i mocny obraz bez szkodliwych lub drażniących skutków ubocznych. Potraktuj soczewki progresywne jako ewolucję soczewki dwuogniskowej: wszystkie zalety, żadna z wad. Dla tych, którzy ich potrzebują, soczewki progresywne to prawdziwa rewolucja.

Dzięki nowoczesnym soczewkom okularowym każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas kolejnego kompleksowego badania wzroku zapytaj, który typ jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli potrzebujesz korekcyjnych mocy okularów dwuogniskowych, pamiętaj o soczewkach progresywnych. Robią to samo, ale znacznie lepiej. Posiadanie odpowiedniego rodzaju soczewek w okularach robi różnicę.

Soczewki progresywne, zapewniają młodszy wygląd, eliminując widoczne linie występujące w soczewkach dwuogniskowych i trójogniskowych. Zapewniają możliwość widzenia na wszystkie odległości w jednym płynnym obiektywie, w tym jazdy na odległość, na wyciągnięcie ręki do komputera i z bliska do czytania. Soczewki progresywne są najbardziej naturalną formą korekcji wzroku dostępną dla pacjentów ze starczowzrocznością, ponieważ eliminują „skok obrazu” występujący w standardowych soczewkach dwuogniskowych i trójogniskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.