Projektowanie stron www – od czego zacząć, jeśli chcesz to zrobić samodzielnie?

Projektowanie stron internetowych może mieć znaczący wpływ na wydajność i popularność strony internetowej. Jeśli witryna jest atrakcyjna wizualnie i działa płynnie, użytkownicy są bardziej skłonni do zapoznania się z zawartością i powrotu.

Wielu właścicieli witryn internetowych uważa, że jedynym sposobem na stworzenie witryny internetowej o wysokiej jakości jest zatrudnienie profesjonalnych projektantów stron internetowych takich jak https://www.generalinformatics.pl. Jest to dobra opcja, ale niejedyna jeśli chodzi o zaprojektowanie strony internetowej. Są też inne sposoby na stworzenie dobrze zaprojektowanej strony internetowej bez wydawania tysięcy – jeden z nich to zrobić ją samodzielnie.

Dlaczego projektowanie stron internetowych jest ważne?

Projektowanie stron internetowych jest niezbędne, ponieważ może wywrzeć pierwsze wrażenie na temat osobistej marki lub firmy. Użytkownicy sieci WWW decydują, czy wejść w interakcję z witryną w mniej niż 0,05 sekundy, głównie oceniając jej wygląd.

Co więcej, projektowanie stron internetowych również w około 75% wpływa na ocenę wiarygodności osoby lub firmy przez odwiedzającego. Dlatego jeśli witryna wygląda na słabo wykonaną, ludzie mogą uznać ją za oszustwo.

Ponadto projektowanie stron internetowych może mieć znaczący wpływ na podróż zakupową klienta. 88% kupujących online nie dokona powtórnych zakupów, jeśli będą mieli słabe wrażenia z użytkowania. Ponadto użytkownicy mobilni są pięć razy bardziej skłonni do opuszczenia witryny internetowej, jeśli nie wygląda ona lub nie działa prawidłowo na ich urządzeniach.

Projektowanie stron internetowych również odgrywa znaczącą rolę w rozpoznawalności marki. Zachowanie spójności wizualnej we wszystkich kanałach marketingowych może ułatwić docelowym odbiorcom zidentyfikowanie tożsamości Twojej firmy.

Wreszcie projekt strony internetowej ma znaczenie dla SEO. Jeśli użytkownicy uznają Twoją witrynę za trudną w nawigacji, wyszukiwarki prawdopodobnie będą postrzegać ją w ten sam sposób. W związku z tym boty mogą mieć trudności z przeszukiwaniem zawartości w celu indeksowania i oceniania.

Jak zaprojektować stronę internetową?

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności zdefiniować, dlaczego chcesz utworzyć witrynę internetową. Dzięki temu każda podjęta decyzja projektowa będzie zgodna z końcowymi celami witryny. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, projekt witryny powinien ułatwiać klientom podróż zakupową, od odkrywania produktów do finalizowania zakupów. Z drugiej strony ci, którzy chcą uruchomić portfolio online, będą chcieli projektu internetowego, który uzupełni ich pracę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zdefiniowaniu celu swojej witryny, oto kilka pytań przewodnich:

• Kto jest docelową grupą docelową witryny?
• Jakie są cele strategii treści Twojej firmy? Czy ma na celu edukację na dany temat, sprzedaż produktów lub rozrywkę dla gości?
• Jaką serię działań powinni wykonać odwiedzający witrynę po jej otwarciu? Może to być przeglądanie produktów, zakup przedmiotu, czytanie treści lub zapisywanie się do newslettera.
• Jakiego rodzaju głosu i tonu chcesz używać do komunikowania się z gośćmi?

Te notatki przydadzą się podczas tworzenia witryny, więc pamiętaj o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.