Prywatne przedszkole jako biznes – jakie wymogi musi spełniać lokal?

Jeśli chcesz otworzyć własne przedszkole, warto pamiętać, że biznes ten wymaga spełnienia wielu wymogów i formalności. Zapewnienie opieki najmłodszym może być dosyć problemowe, trzeba więc już na samym starcie zadbać o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Prowadzenie własnego przedszkola jest dla wielu osób ciekawą formą zarabiania pieniędzy i ma sporą przyszłość. Trzeba bowiem pamiętać, że w większości dużych i małych miast przedszkoli państwowych jest zbyt mało, aby zapewnić opiekę wszystkim dzieciom. Często rodzice mają problem, gdyż ich pociechy nie dostały się do państwowego przedszkola i nie wiedzą, w jaki sposób zapewnić im opiekę na czas swojej pracy. Wtedy większość osób poszukuje innych rozwiązań, najczęściej prywatnych przedszkoli czy punktów przedszkolnych. Niestety, nie zawsze są takie w najbliższej okolicy. I tu właśnie pojawia się nisza, w której wiele osób może znaleźć swój pomysł na biznes.

Dobrze wyposażony i komfortowy lokal

kelmetAby prowadzić przedszkole, trzeba przede wszystkim mieć do tego odpowiedni lokal. Musi on spełniać wszystkie potrzeby maluchów, a także wymogi narzucone odgórnie przez różnego rodzaju przepisy. W przedszkolu bardzo ważna jest liczba sal, a także ich powierzchnia. Nie może być bowiem tak, że na niewielkiej przestrzeni znajduje się zbyt wiele dzieci. Przedszkole nie jest przechowalnią maluchów, ale miejscem, w którym mają one spędzać czas w komfortowych warunkach. Trzeba tez pamiętać o tym, że w budynku musza znajdować się odpowiedniej jakości sanitariaty. Łazienki dla maluszków musza być właściwie wyposażone i przede wszystkim dopasowane do ich potrzeb. Jeśli w budynku znajdują się zwykłe łazienki, trzeba je przebudować i wstawić do nich toalety czy umywalki, które będą odpowiadały wzrostowi małych dzieci. W przeciwnym razie nawet, jeśli łazienki będą doskonałej jakości i świeżo po remoncie, mogą się okazać całkowicie niepraktyczne dla dzieci.

Trzeba zadbać o dobrej jakości plac zabaw

W przedszkolu musi również znajdować się teren, na którym dzieci będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie wystarczy zwykły teren zielony, ale trzeba też zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. W tym celu potrzebny będzie dobry plac zabaw z taką ilością zabawek, która będzie odpowiadała konkretnej grupie maluchów. Im więcej jest dzieci w przedszkolu, tym więcej musi być huśtawek, zjeżdżalni czy piaskownic, gdzie dzieci będą mogły bawić się nawet przez długi czas. Jeśli chodzi o zjeżdzalnie
dla dzieci producent
musi być sprawdzony i renomowany. W tym przypadku nie powinno się oszczędzać i nie należy kupować zabawek, które są tanie, ale również niezbyt dobre pod względem jakościowym. Jeśli będziemy oszczędzać na takim sprzęcie, może się okazać, że będzie on źródłem wypadków, które z pewnością nie zachęcą rodziców do korzystania z usług takiego przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.