Przeciążenie ramienia

Łokieć tenisisty jest częstym urazem spowodowanym przeciążeniem przedramienia.

Stan ten jest spowodowany stanem zapalnym lub urazem ścięgien, które przyczepiają się do wypukłości kostnej na zewnątrz łokcia https://bodymove.pl/rehabilitacja-reki/lokiec-golfisty-leczenie-warszawa/ .

Łokieć tenisisty występuje rzadziej u osób w wieku poniżej 40 lat i najczęściej dotyka osoby w wieku od 40 do 60 lat, które grają w tenisa lub inny sport rakietowy.

Opowiem o przyczynach, objawach i leczeniu łokcia tenisisty.

Termin „łokieć tenisisty” jest używany do opisania stanu, w którym występuje ból po zewnętrznej stronie łokcia. Ból zwykle rozwija się stopniowo i jest spowodowany nadużywaniem mięśni w okolicy łokcia. Może to być również spowodowane bezpośrednim uderzeniem w zewnętrzną część ramienia lub dłoni. Najczęstszym objawem jest https://krakow.bodymove.pl/lokiec-tenisisty-leczenie-krakow/ ból na zewnętrznej stronie łokcia, gdy próbujesz użyć ręki, zwłaszcza gdy wyciągasz rękę lub zaciskasz ją w pięść.

Leczenie tego schorzenia obejmuje odpoczynek i unikanie czynności powodujących ból przez co najmniej tydzień, nakładanie okładów z lodu po bolesnych czynnościach oraz przyjmowanie leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen lub naproksen (Aleve).

Łokieć tenisisty to częsta kontuzja tenisistów, spowodowana powtarzającymi się ruchami ręki. Ból może wahać się od łagodnego do silnego, a także może mu towarzyszyć obrzęk i sztywność.

Stan zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni odpoczynku, ale jeśli ból utrzymuje się, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc lekarską.

Łokieć tenisisty to bolesny stan spowodowany powtarzającymi się ruchami ramienia. Ból może wahać się od łagodnego do silnego, a także może mu towarzyszyć obrzęk i sztywność. Stan zwykle ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni odpoczynku, ale jeśli ból utrzymuje się, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc lekarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.