Otwierasz prywatne przedszkole? Sprawdź czy musisz przeprowadzić ozonowanie lokalu

Prowadzenie przedszkola wymaga dbałości o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, także sanitarnego i higienicznego. Miejsce, w którym jednocześnie przebywa kilkadziesiąt maluchów, może być bowiem prawdziwą wylęgarnią wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Zanim otworzymy własne przedszkole, warto najpierw sprawdzić, jakie wymogi trzeba spełnić odnośnie bezpieczeństwa sanitarnego.

Prywatne przedszkole wydaje się dobrym i sprawdzonym pomysłem na biznes. W każdym mieście placówek publicznych jest bowiem zbyt mało, aby pomieścić wszystkie dzieci. Trzeba jednak mieć świadomość, że prowadzenie przedszkola, także niepublicznego, jest obwarowane licznymi przepisami. Przedszkola są często kontrolowane przez sanepid czy inne instytucje. Nie można więc sobie pozwolić na jakiekolwiek bagatelizowanie kwestii sanitarnych. Już na etapie otwierania przedszkola warto brać pod uwagę, by jego wyposażenie czy meble były łatwe do utrzymania w czystości, nie zbierały kurzu, brudu czy bakterii. Im bardziej zadbamy o wyposażenie na początku, tym mniej będzie później problemu z zadbaniem o jego czystość.

Regularne sprzątanie wszystkich pomieszczeń

W przedszkolu przebywają dzieci w różnym wieku i o różnym rozwoju systemu odpornościowego. Maluchy mogą być o wiele bardziej narażone na szkodliwe działanie drobnoustrojów, które rozwijają się w kurzu czy brudzie. Właściciel przedszkola musi więc zadbać o codzienne sprzątanie wszystkich sal zabaw, toalet, szatni oraz innych miejsc, w których dzieci przebywają. Szczególne wymogi sanitarne dotyczą przedszkolnej kuchni, która musi działać wręcz w sterylnych warunkach. Wszystkie posiłki dla najmłodszych muszą być przygotowywane z dbałością o higienę i doskonałą jakość. Jeśli przedszkole nie jest w stanie zapewnić sterylnych warunków przygotowywania posiłków, warto rozważyć zamawianie cateringu. W przeciwnym razie kuchnia i tak zostanie zamknięta przy pierwszej kontroli z sanepidu.

Czy ozonowanie jest potrzebne

Zabiegi ozonowania cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców z różnych branż. Chociaż na liście wymogów do spełnienia w przedszkolach nie ma ozonowania jako punktu obowiązkowego, wielu właścicieli przedszkoli decyduje się na takie rozwiązanie. Ozonowanie gruntownie oczyszcza pomieszczenia ze wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą zalegać na podłogach, meblach, sufitach, innych powierzchniach, a także znajdować się w powietrzu. Ozonowanie oczyszcza powietrze, poprawia jego jakość, a także sprawia, że wnętrza stają się w stu procentach bezpieczne. regularne ozonowanie pomieszczeń to doskonały sposób na zapewnienie w przedszkolu sterylnych warunków. Dezynfekcja Wrocław to doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy profesjonalnie wykonują zabiegi ozonowania oraz inne formy odkażania wnętrz i różnych powierzchni. Gdy zlecimy pracę specjalistom, możemy mieć pewność, że wszystkie pomieszczenia zostaną odkażone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.