Zlecenia dla przewoźników – jak zdobyć atrakcyjne zlecenia transportowe?

Prowadzenie firmy transportowej nigdy nie było prostym zadaniem, szczególnie jeśli chodzi o początki w tej branży. Nie da się ukryć, że puste przebiegi, brak ładunków powrotnych, a tym samym pokaźne straty w paliwie są prawdziwym koszmarem. Wobec tego jak zdobyć atrakcyjne zlecenia transportowe?

Popraw widoczność firmowej strony w wyszukiwarce

Każdy z przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że witryna internetowa jest swoistą wizytówką firmy. Nie da się ukryć, że to właśnie za jej pośrednictwem można przedstawić się potencjalnym klientom z jak najlepszej strony. 

Warto więc zdecydować się na optymalizację strony i dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które jednocześnie opisują daną firmę transportową w jak najdokładniejszy sposób. Wówczas potencjalni partnerzy będą świadomi, że firma istnieje i być może zachęci ich do to podzielenia się atrakcyjnymi zleceniami transportowymi.

Postaw na nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie obecnie zaznaczają swoją obecność w praktycznie w każdej branży. Wobec tego jeśli przedsiębiorca chce pozyskiwać atrakcyjne zlecenia transportowe, może zainteresować się aplikacjami, które ułatwiają znajdowanie ładunków w trasie. 

Tego typu aplikacje dają dostęp do tysiąca ciekawych i atrakcyjnych ofert, a co więcej, może ona także wysyłać powiadomienia za każdym razem, gdy pojawi się nowy ładunek. Dodatkowo niektóre z aplikacji pozwalają w sposób natychmiastowy złożyć ofertę i zawrzeć transakcję. Warto więc mieć ją zawsze pod ręką, by być na bieżąco ze wszystkimi nowymi zleceniami.

Więcej o samych zleceniach transportowych można przeczytać na stronie https://www.zlecenia-transportowe.pl/.

Wykorzystaj potencjał social mediów

Social media to prawdziwa kopalnia informacji a także…atrakcyjnych zleceń transportowych! Platformy takie jak Fecebook czy LinkedIn są domem dla wielu zleceniodawców, a także pierwszym miejscem, w którym poszukują oni przewoźników. 

Co więcej, coraz popularniejsze stało się również tworzenie grup, które pomagają nawiązać kontakt zleceniodawcy z przewoźnikiem. Często również pojawiają się w social mediach oferty na zabranie ładunków powrotnych. Bycie członkiem takiej grupy internetowej z pewnością znacznie zwiększa szanse na to, że nie będzie problemu ze znalezieniem zleceń, a tym samym z przestojem samochodu.

Wybierz się na targi oraz imprezy branżowe

Branża logistyczna coraz chętnie organizuje targi i różnego rodzaju wydarzenia, na których można nawiązać nowe współprace. Wobec tego warto na chwilę zostawić komputer, a zabrać komplet wizytówek i wybrać się na targi transportowe w najbliższej okolicy. 

Zwykle zjawia się na nich nie tylko wielu przewoźników, ale także i potencjalnych klientów, którzy poszukują w ten sposób nowych możliwości dostarczania ładunków. Targi, konferencje i spotkania branżowe z pewnością będą niezwykle owocne i są równocześnie szansą, na zaprezentowanie swoich usług i działalności szerokiemu gronu odbiorców biznesowych.

Podkreśl swoją jakość odpowiednimi certyfikatami

Jeśli przedsiębiorca chce pozyskać zlecenia od “dużych” zleceniodawców, wówczas na początku musi im pokazać, że warto mu zaufać. Obecnie coraz więcej zleceniodawców wymaga tego, by przewoźnicy (o których więcej można przeczytać na stronie https://dla-przewoznika.pl/) spełniali określone normy. 

Jedną z najważniejszych może się okazać norma ISO 28000, która odnosi się do jakości w transporcie. Warto więc postarać się o uzyskanie odpowiednich certyfikatów, które uznawane są na całym świecie. Będzie to dla zleceniodawców swoisty wyznacznik tego, że przewoźnik doskonale zdaje sobie sprawę z norm, które obowiązują w odniesieniu do bezpieczeństwa łańcucha dostaw i transportu towarów.

Intratne zlecenia od dużych firm z pewnością są z zasięgu ręki każdego przewoźnika. Niemniej jednak warto wiedzieć, gdzie ich szukać, a także w jaki sposób odpowiednio promować swoją działalność i dać się poznać potencjalnym klientom. Wówczas problemy z pustymi przebiegami i stratami paliwa, nie będą już dłużej zmartwieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.