Jak przygotować hotel do sezonu zimowego?

[ Artykuł powstał w współpracy z Polska Grupa Tekstylna ]

Sezon zimowy to jeden z najbardziej ruchliwych okresów w wielu hotelach. Niestety, śnieg i lód są w stanie wywołać wiele problemów, a przy pełnym obłożeniu i minusowych temperaturach naprawa nawet małych usterek może być uciążliwa, zarówno dla obsługi, jak i odwiedzających gości. Jeśli więc nie chcesz, by Twój hotel utracił dobrą renomę, warto odpowiednio przygotować się na wyzwania, jakie niosą ze sobą zimowe miesiące.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zachowanie podłogi w czystości powinno być jednym z Twoich priorytetów z wielu powodów. Konserwacja wykładzin znajdujących się w częściach wspólnych, takich jak recepcja, lobby czy restauracja, wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego warto zabezpieczyć je przed śniegiem i błotem, które zagrażają im w sezonie zimowym. Jednym z często stosowanych rozwiązań są gumowe maty z rowkami. Umieszczone przed wejściem do obiektu, będą odprowadzać wilgoć i sól z obuwia gości zanim trafią one do hotelu. A jeśli na podłodze znajdują się kafelki, naniesiona woda może być przyczyną poślizgnięć oraz ewentualnych upadków i urazów. Obsługa hotelowa powinna więc dokładać wszelkich starań, by uniknąć tego typu sytuacji.

Przegląd i konserwacja instalacji

Przed zimą warto skontaktować się z dostawcami mediów i umówić na przegląd instalacji. Zwłaszcza w przypadku takich urządzeń, jak kotły grzewcze czy termostaty. Część umów obejmuje bezpłatne wizyty konserwacyjne, więc istnieje możliwość upewnienia się, że wszystko działa bez zarzutu, nie wydając przy tym ani złotówki. Poza przeglądem instalacji, należy pomyśleć również o innych czynnościach, które pomogą wyeliminować potencjalne usterki. Zanim spadnie pierwszy śnieg warto m.in. wyczyścić rynny, sprawdzić szczelność okien i dokonać ewentualnych napraw chodników czy parkingu.

Gromadzenie zapasów

hotel władysławowoNiesprzyjające zimowa pogoda może być powodem wielu nieoczekiwanych problemów, takich jak przerwy w dostawie prądu i nieprzejezdne drogi, a co związane z tym również opóźnione lub odwołane dostawy. Będąc właścicielem hotelu, lepiej przesadnie przygotować się na tego typu ewentualności, szczególnie jeśli obiekt jest oddalony od dużych ośrodków miejskich. Dlatego w nadchodzących przed zimą tygodniach warto zacząć gromadzić:

  • przybory toaletowe dla gości,
  • artykuły biurowe niezbędne do pracy,
  • sól kamienną do usuwania śniegu i lodu z dróg dojazdowych i chodników,
  • latarki i baterie w razie awarii prądu.

Można również rozważyć zrobienie zapasów żywności o dłuższym terminie do spożycia, w przypadku, gdyby dostawy miały nie dotrzeć na czas. Sezon zimowy może być uciążliwy dla pracowników, jednak potencjalne niedogodności nie powinny zakłócać wypoczynku hotelowym gościom.

Zimowe dekoracje

Minusowe temperatury na ogół sprawiają, że podróżni spędzają w hotelu więcej czasu niż w miesiącach wiosennych i letnich. Warto więc szczególnie zadbać o wystrój pomieszczeń. Wieńce z ostrokrzewu, suszone owoce i pachnące szyszki – tego typu dekoracje wprowadzą do wnętrz przytulną atmosferę i pozostawią po sobie miłe wrażenie. W okresie przedświątecznym dobrym pomysłem będzie również przyozdobione drzewko. Pamiętaj też o zadbaniu o przestrzeń znajdującą się na zewnątrz obiektu. W tym przypadku rozważ bardziej funkcjonalne rozwiązania. Promienniki tarasowe czy zadaszone miejsce na ognisko zapewnią ciepło, a w połączeniu z grubymi kocami i nastrojowym oświetleniem mogą stanowić idealne miejsce do relaksu dla Twoich gości.

Zima może być magicznym okresem, o ile jesteś na nią odpowiednio przygotowany. Dlatego zacznij planowanie już dziś i upewnij się, że nie stracisz klientów w hotelu za rogiem.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.