Przyjęcia weselne – czy to dobry biznes dla hotelarzy?

Prowadzenie hotelu ma swoje zarówno jasne, jak i mniej przyjemne strony. Jest bowiem bardzo wiele czynników, które gwarantują sukces w tej branży. Na niektóre właściciel hotelu ma wpływ, na inne niestety nie. Aby zarabiać dobre pieniądze w branży hotelowej, trzeba nieustannie się rozwijać i oferować klientom coraz więcej. W przeciwnym razie bardzo szybko wyprzedzi nas konkurencja, a my będziemy musieli dopłacać do interesu, a niedługo później zamknąć go.

Najlepsze perspektywy na wysokie zarobki mają hotele, które znajdują się w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Najlepiej pod tym względem radzą sobie obiekty w górach, gdzie praktycznie o każdej porze roku ruch turystyczny jest spory i czasem trudno z dnia na dzień znaleźć wolne miejsce w obiekcie. Nieco słabiej pod tym względem wypadają nadmorskie obiekty, które cieszą się najazdem turystów jedynie w sezonie wiosenno-letnim. Jesienią i zimą zainteresowanie polskim morzem automatycznie spada, co przekłada się również na spadek liczby klientów. Najmniej ciekawe perspektywy rozwoju mają te hotele, które znajdują się w miejscach niezbyt atrakcyjnych pod względem turystycznym. Właściciele takich obiektów powinni więc poszukać sposobów na to, aby rozwijać swój biznes i przyciągać do hotelu nowych klientów.

Gdy nie ma turystów, warto postawić na wesela

Podczas gdy ruch turystyczny w wielu miejscach jest sezonowy, w tych samych miejscach o każdej porze roku odbywa się sporo ślubów i wesel. Właściciele hoteli, które kiepsko sobie radzą na rynku z powodu braku turystów, mogą więc śmiało wchodzić w weselny biznes. Pod tym względem zainteresowanie jest spore o każdej porze roku, a dobra sala weselna z pewnością będzie polecana przez zadowolone młode pary innym osobom. Dzięki temu, jedynie poprzez system poleceń, można zbudować dobry i sprawdzony biznes, który może być źródłem dodatkowego dochodu dla właściciela hotelu. Wesela Kraków, Przyjęcia weselne w okolicy Krakowa to świetna okazja do zwiększenia obrotów hotelu, a jednocześnie do wyspecjalizowania się w dodatkowych usługach. Korzyści z pewnością będą spore.

Dobre przygotowanie miejsca na wesele

wczasy nad morzem ustronie morskieWłaściciele hoteli, którzy chcą wejść w weselny biznes, musza zdawać sobie z tego sprawę, że wymaga to odpowiedniego podejścia, pracy oraz często nakładu środków finansowych. Hotel musi bowiem posiadać odpowiedniej wielkości salę weselną, w której będą organizowane imprezy. Dodatkowo trzeba zainwestować w ładny i estetyczny wystrój Sali, odpowiednie nakrycia, zastawę oraz inne elementy, które są niezbędne podczas przyjęcia weselnego. Sala weselna musi być wydzielona na dwie części, dzięki czemu będzie miejsce na stoliki dla gości, będzie również sporo miejsca na parkiet, na którym weselnicy będą się bawić do białego rana. Oczywiście, organizacja wesela wymaga również zorganizowanej pracy kuchni, która musi jednocześnie wydać kilkadziesiąt czy sto posiłków. Biznes weselny często wiąże się więc z zatrudnieniem dodatkowych osób do pracy, które zapewnią szybka i bezproblemową obsługę weselnej imprezy. Każde wejście w organizowanie wesel powinno być poprzedzone dobrym biznesplanem i analizą zarówno zalet, jak i wad takiego pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.