Pytanie podczas rozmowy rekrutacyjnej o sposób spędzania wolnego czasu

Niektórzy rekruterzy podczas rozmowy zadają pytanie odnośnie sposobu spędzania przez nas wolnego czasu. Odpowiedź na to z pozoru błahe pytanie może mieć daleko idące konsekwencje, których skutkiem może być m.in. nie przejście do następnego etapu rekrutacji. Oto czego można dowiedzieć się z tego pytania.

Hobby i zainteresowania

Osoby w wolnym czasie oddające się pasji i swoim zainteresowaniom są o wiele bardziej cenione od tych, które najzwyczajniej w świecie nudzą się bądź nie robią nic. Co więcej, posiadanie hobby daje do zrozumienia rekruterowi oraz przyszłemu pracodawcy, iż potencjalny pracownik gotowy jest do kształcenia się i zdobywania nowych kompetencji. Ważne jednak, abyśmy opowiedzieli osobie przeprowadzającej rekrutację o prawdziwych zainteresowaniach, a nie jedynie wymyślonych na poczet rozmowy.

Życie towarzyskie

Osoba spędzająca czas wolny ze znajomymi, bliskimi bądź po prostu w towarzystwie innych ludzi może wykazywać znacznie większe kompetencje społeczne od innych kandydatów na wybrane stanowisko. Co więcej, o wiele szybciej i łatwiej zaaklimatyzuje się ona w nowej pracy i odnajdzie wspólny język z załogą. Ponadto, osoba nie wspominająca o relacjach międzyludzkich wcale może być introwertyczna, a więc nakierowana raczej na zawody realizowane w samotności bądź niewielkich zespołach.

Aktywny tryb życia

Spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny w niektórych firmach jest czymś wręcz pożądanym. Dotyczy to w szczególności branży fitness oraz wszelkich działalności oscylujących wokół zdrowia, diety i sportu. Ktoś, kto ma w przyszłości reprezentować takie przedsiębiorstwo musi spełniać odpowiednie kryteria i realizować założenia oraz idee firmy również w czasie wolnym. Przeważnie oferty pracy z tego typu firm zawierają szczegółowe informacje co do preferowanych kandydatów i ich podejścia do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.