Rada dla rozwodzących się par: co może prawnik?

Nie jest tajemnicą, że rozwód należy do najbardziej stresujących wydarzeń życiowych, jakich może doświadczyć dana osoba. I chociaż około połowa małżeństw w Polsce kończy się rozwodem, powszechność rozwodów nie zmniejsza niepokoju u osób, które go przechodzą.

Rozwód wpływa na każdy aspekt życia człowieka. W przypadku wielu rozwodzących się par ten sam dochód, który dawniej utrzymywał jedno gospodarstwo domowe, może teraz zostać zwiększony, aby utrzymać dwa. W przypadku par, które są również rodzicami, może wystąpić dodatkowe obawy o wpływ rozwodu na ich dzieci. Obowiązki rodzicielstwa również zmieniają się, gdy rodzice przechodzą od dzielenia się pracą i radościami związanymi z rodzicielstwem ze współmałżonkiem do naprzemiennego bycia samotnym rodzicem i bycia samotnym, gdy dzieci są z drugim rodzicem.

Chociaż rozwód stał się coraz bardziej akceptowany w ciągu ostatnich kilku dekad, niektóre osoby nadal odczuwają wstyd, porażkę lub utratę tożsamości, gdy przechodzą od życia jako część pary do życia jako osoba samotna. I zazwyczaj co najmniej połowa rozwodzących się par musi znaleźć nowy dom – więc dodaj kłopot związany z przejściem do długiej listy innych czynników wywołujących rozwód. Każdy z tych problemów wystarczyłby, aby wywołać niepokój i zmartwienie, a dla niektórych nawet depresję. Rozwód wywołuje wszystkie te obawy w tym samym czasie.

Co powinien dla ciebie zrobić twój prawnik?

Jeśli rozważasz rozwód, prawdopodobnie rozumiesz, że będziesz potrzebować kompetentnego prawnika, który będzie chronił Twoje interesy prawne i finansowe oraz prawa rodzicielskie, jeśli masz dzieci.

Dobry prawnik rozwody łódź powinien pomóc Ci określić wynik, jaki masz nadzieję osiągnąć w rozwodzie, ale musi również doradzić, czy taki wynik jest realistyczny w świetle Twojej sprawy i prawa obowiązującego w Twojej jurysdykcji. Twój prawnik powinien zebrać wszystkie niezbędne informacje, aby zrozumieć Twoją sprawę, wykryć wszelkie potencjalne kwestie prawne oraz zidentyfikować mocne i słabe strony.

Dobry prawnik musi umieć komunikować się z adwokatem współmałżonka i negocjować z nim w celu osiągnięcia żądanej ugody. Strony i ich pełnomocnicy mogą zostać wezwani przez sąd do wzięcia udziału w mediacji lub mogą to zrobić w celu osiągnięcia ugody. Będzie to wymagało od prawnika skutecznego przedstawienia teorii sprawy współmałżonkowi i jego prawnikowi, a także neutralnego mediatora.

Jeśli nie osiągniesz ugody przed rozpoczęciem postępowania sądowego, Twój prawnik będzie musiał w odpowiednim czasie złożyć wszystkie niezbędne wnioski w sądzie. Twój prawnik może być zmuszony do złożenia wniosków o ujawnienie informacji lub złożenia zeznań, aby fakty niezbędne do udowodnienia Twojej sprawy zostały włączone do akt na wypadek, gdybyś musiał stawić się na rozprawie. Jeśli masz małoletnie dzieci, wymagane są dodatkowe pisma procesowe związane z alimentami i opieką nad dzieckiem oraz odwiedzinami i będą one wymagały zgody twojego przewodniczącego sądu, nawet jeśli ty i twój małżonek zgodziliście się na warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.