System regałów paletowych – musisz o tym pomyśleć!

Powiedzmy, że masz budynek i próbujesz wymyślić pierwsze kroki, które musisz wykonać, aby rozpocząć operacje magazynowe. Musisz mieć podstawową wiedzę o swoim obiekcie, na przykład o tym, gdzie znajdują się drzwi dokowe, a także o tym, jak będą ładowane zapasy. Przed podjęciem decyzji o wyposażeniu magazynowym i regale paletowym musisz również wiedzieć kilka rzeczy o swoich wózkach widłowych, w tym ich wysokość, szerokość i promień skrętu. Takich odpowiedzi może Ci pomóc odszukać.

Następnie musisz mieć pod ręką rysunek swojego obiektu, a także dowiedzieć się, gdzie trafi Twój regał paletowy. Aby jak najlepiej wykorzystać system regałów paletowych, musisz pomyśleć o tym:

• co robi Twoja firma
• jakie rodzaje towarów będą przechowywane, ponieważ do wyboru jest kilka typów regałów.

Dobrze jest mieć skalowany rysunek budynku, ale profesjonalny wykonawca i producent regałów wysokiego składowania może zmierzyć budynek, jeśli nie masz rysunku. Poniższa lista kontrolna pomoże Ci zidentyfikować aktualnie posiadaną powierzchnię magazynową oraz przyszłe wymagania dotyczące wzrostu Twojej firmy.

Wysokość

Wysokość magazynowania to ilość powierzchni użytkowej do przechowywania zapasów, materiałów eksploatacyjnych lub produktów w regałach i regałach, którą można zmierzyć od spodu przewodów, głowic tryskaczy, świateł lub belek stropowych aż do betonu. Twój system przechowywania powinien wykorzystywać jak najmniej tej wolnej wysokości stosu, a jednocześnie bezpiecznie podtrzymywać produkty. Należy pamiętać, że lokalne przepisy zwykle wymagają przechowywania w celu zapewnienia właściwego odstępu.

Należy również wziąć pod uwagę, ile magazynów masowych można wykorzystać w stosunku do wolnej wysokości i czy potrzebujesz strefy kompletacji lub dedykowanego modułu kompletacji. Pamiętaj, aby zawsze mieć na uwadze, w jaki sposób wzrost zapasów i jednostek magazynowych wpłynie na liczbę wymagań dotyczących pojemników do kompletacji i lokalizacji hurtowych, w tym na to, czy obroty zapasów ulegną zmianie lub pozostaną niezmienne, oraz jak może to wpłynąć na przestrzeń magazynową.

Omówiliśmy Twoje potrzeby związane z pamięcią masową, ale będziesz również potrzebować obszarów do przechowywania i pracy. Łatwo to przeoczyć lub nie docenić, więc zastanów się, ile miejsca będziesz potrzebować na przetwarzanie zamówień i przesyłek przychodzących.

Jeśli używasz drzwi dokowych, musisz określić, ile z nich będzie przyjmować towary przychodzące i wysyłać towary wychodzące, a także jak kontenery mogą wpływać na te potrzeby. Czy lepiej dla Twojej firmy jest mieć dedykowane odbieranie / wychodzenie, czy lepiej jest używać drzwi do obu tych celów? Często zależy to od tego, czy otrzymujesz i wysyłasz o różnych porach dnia, czy też obie te rzeczy stale się zdarzają. Czy Twoje drzwi użytkowe będą pod wpływem przez cały dzień, gdy przewoźnicy upuszczają przyczepy? Ilu przewoźników planujesz używać? Jeśli przywozisz duże przedmioty lub odbierasz małe przedmioty od kurierów, musisz rozważyć drzwi odpowiednie do tych celów. Ponadto musisz określić, czy potrzebujesz drzwi do recyklingu i użytkowania kompaktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.