Filmy reklamowe – pozwól się wypromować!

Filmy reklamowe to najlepsza forma promocji. Obecnie każdy marketingowiec ma to do zrobienia na swojej liście. Filmy internetowe, spoty reklamowe i reklamy telewizyjne tworzymy nie tylko po to, aby przekonały klientów do danej oferty, ale przede wszystkim, żeby uatrakcyjniły i angażowały do działania. Każdy film zawiera prosty komunikat, jest oparty na spójnej i silnej historii, dzięki temu angażuje widza i pobudza jego ciekawość na następną ekranizację.

Czym jest film reklamowy?

To krótki film najwyższej jakości wykorzystywany do celów marketingowych, którego głównym zadaniem jest przedstawienie produktu lub usługi, a finalnie skorzystania z danej oferty. Filmy promocyjne są nowoczesnymi wizytówkami, każdej firmy. Dobre wykonanie, oryginalny pomysł i odpowiednie przekazanie informacji, sprawia, że filmy reklamowe zyskują większe zainteresowanie klientów, co przekłada się na sukces. Tworzymy filmy po to, aby nasze produkty wyróżniały nie na tle innych ofert.

3 formy wideofilmów reklamowych

  • spoty

Spoty reklamoweto inaczej krótkie filmy trwające do ok. 30 sekund. Jest to najbardziej tradycyjna forma realizacji, która pozwala na stworzenie czysto sprzedażowego filmu zawierającego największe zalety danego tematu.

  • film promocyjny

Ten rodzaj filmu trwa w przedziale od 45 do 60 sekund. To już dłuższa forma i bardziej szczegółowa forma, która w dużej mierze wykorzystywana jest jako film wizerunkowy lub inna produkcja wideo dla firm.

  • filmy produktowe

Ich długość zależy od celu produkcji. Tworzymy w nich bardziej szczegółowe przedstawienie produktu lub wykorzystujemy do mini instrukcji obsługi.

Produkcja filmu! Filmy promocyjne

Pierwszym krokiem do stworzenia tych ekranizacji jest określenie wstępnych założeń realizacji. Po ich zdefiniowaniu, można zabrać się za stworzenie konkretnej koncepcji, doborem sprzętu filmowego, rekwizytów filmowych, oświetlenia, mikrofonów i wielu innych rzeczy wpływających na efekt jak i budżet produkcji filmowej.

Bez względu na to, czy jest to produkcja spotów reklamowych, czy dystrybucja filmów promocyjnych, filmy korporacyjne, promocyjne, reklamowe, instruktażowe, lub eventowe, produkcja filmów reklamowych musi być dostosowana do potrzeb indywidualnego klienta. Sama produkcja video oferuje więcej niż sam obraz czy tekst. W filmach pojawia się nastrojowa muzyka, efekty, ścieżka dźwiękowa, zróżnicowanie formy (np. wstawki animowane). Reklamowe filmy angażują odbiorcę, także emocjonalnie.

Studia filmowe

W obecnych czasach, jest tak duże zapotrzebowanie na film reklamowy, spoty, czy inne produkcyjne filmy, że studia filmowe rosną jak grzyby po deszczu. Gdzie można obejrzeć filmy promocyjne najlepszej jakości? oto kilka najpopularniejszych firm:

  • Creative Studio – produkcja filmowa Warszawa;
  • PJ Filmu Studio – filmy reklamowe Warszawa;
  • Playcolors – filmy reklamowe Wrocław;
  • Formatfilm – produkcja filmów Warszawa;
  • Krkstudio – filmy reklamowe Kraków;
  • Vision Media – produkcje filmowe Warszawa.

Produkcja filmów promocyjnych niesie ze sobą szereg zalet dla twojej firmy, musisz wiedzieć czego chcesz i na czym najbardziej warto się skupić. Twoje podejście ma olbrzymi wpływ na efekt końcowy. Promocyjne filmy to najlepsza forma inwestycji we własną działalność. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w realizacji swojej własnej reklamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.