Pendrive reklamowy – jak rozpoznać, że jest wysokiej jakości?

Zrozumienie technicznych elementów każdego urządzenia może być trudne. Aby uprościć badania, zapoznaj się z naszym podręcznym przewodnikiem po zakupach, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracjach promocyjnych gadżetów, jakimi są pendrivy i ich wpływie na ich ogólną wydajność.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Promocyjne dyski USB powinny pozostawić niezatarte wrażenie, ale przy tak dużej liczbie dostawców i różnych jakościach chipów, jak określić, który produkt zasługuje na Twoją nazwę? Spójrzmy na podstawy…

Cała pamięć flash USB rozpoczyna swoją podróż jako pojedynczy krzemowy element. Ten jest następnie obładowany obwodami i przycinany do odpowiedniego rozmiaru. Obwody znajdujące się bliżej krawędzi są uważane za te mające niższą jakość i rzadziej przejdą kontrole kontroli jakości.

Jako sposób na wyróżnienie standardów jakości, układy pamięci są podzielone na kategorie od A do D, przy czym A reprezentuje najbardziej niezawodny pod względem przechowywania danych i długowieczności. Oceniając pamięć flash, należy zrozumieć dwa ważne procesy, które mają znaczący wpływ na jakość i niezawodność. Są to procesy „obniżenia oceny” i „recyklingu”.

Co oznacza „obniżenie oceny”?

Kiedy mamy do czynienia z takim produktem oznacza, że nie przeszedł testu docelowej maksymalnej wydajności, ale przeszedł test na niższą pojemność. Technicznie rzecz biorąc, obniżenie poziomu osiąga się poprzez zaprogramowanie kontrolera tak, aby ignorował niewiarygodne sektory płytki. Jest to bardzo skuteczna metoda ratowania dużych porcji produkcji pamięci usb i często skutkuje niezawodnym, ale niskiej pojemności produktem końcowym.

Z reguły jakość pamięci zależy od:

  • ogólnej jakości płytki

  • stopnia obniżenia jakości układu.

Chipy o dużej pojemności są uważane za znacznie bardziej niezawodne niż ich odpowiedniki o niskiej pojemności.

Co oznacza „recykling”?

Recykling pamięci oznacza usuwanie komponentów z różnych układów elektronicznych i układów już dostępnych na rynku, a następnie montowanie ich na płytce drukowanej. Recykling sprawia, że​​układ jest bardzo podatny na uszkodzenia fizyczne i może mieć wysoką awaryjność oraz niską pojemność.

Na gadżety reklamowe dla swojej firmy, trzeba szukać tych, które zapewniają wysoką jakość, kompatybilność i lepszą wydajność. Dzięki różnym dostępnym adapterom i obudowom taka baza pendriva nadaje się do elastycznego i szybkiego montażu i produkcji pamięci flash. Jest to idealne rozwiązanie dla niezawodnej i ekonomicznej pamięci flash.

Cechuje je:

  • Funkcjonalność pochodząca z półprzewodników.

  • Odporność na wstrząsy, pyły i wodę.

  • Nie poddawano je recyklingowi, ponieważ nie można ich zdemontować.

Najlepsze pamięci USB wykorzystywane do gadżetów wykorzystują fabrycznie nowe układy, natomiast tam gdzie widać niższą jakość korzysta się z odzyskanej z recyklingu pamięci, co obniża koszty (i jakość). Chipy wyższej jakości nie podlegają recyklingowi. Zachęcamy więc wszystkich do zakupu większych pojemności (4 GB lub więcej) – ponieważ wszystko, co niższe, może mieć wysoką awaryjność.

Konsultacja merytoryczna: itgadzety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.