Remont w bloku – w jaki sposób pozbyć się odpadów z 10 piętra?

Prace remontowe w mieszkaniu to konieczność dokładnego planowania i bieżącego usuwania wszystkich odpadów, jakie powstają przy remoncie. W niewielkim mieszkaniu nie da się bowiem w nieskończoność składować gruzu, pozostałości po pracach remontowych, a także wszelkich innych śmieci. Mieszkanie na 10 piętrze może być pewnego rodzaju utrudnieniem, jednak także takie warunki pozwalają na w miarę sprawne pozbywanie się wszystkich śmieci.

Mieszkańcy wysokich bloków mają do dyspozycji zsypy na śmieci, do których mogą wyrzucać wszelkie odpady komunalne, które docelowo trafiają do kontenera na śmieci. Do takich zsypów nie można jednak wyrzucać odpadów budowlanych, gdyż nie jest to zgodne z prawem. Może to być również niemożliwe do wykonania – zsypy mają określoną pojemność i nie da się do nich wyrzucać bezproblemowo rzeczy o dużych gabarytach. Dużym atutem mieszkania w wysokim bloku jest natomiast winda – nie trzeba więc wszystkiego znosić po schodach, gdyż wszystko można po prostu zwieść na dół. A na dole powinien znajdować się albo kontener, albo worek na gruz, do którego docelowo trafiać powinny wszystkie odpady powstające w czasie remontu.

Wygodne kontenery i worki na gruz

O kontenerze na gruz lub o specjalnym worku warto pomyśleć na długo przed rozpoczęciem prac budowlanych. Gdy już remont rozpoczniemy, może być bowiem za późno – nie będzie gdzie wyrzucać odpadów, co może powodować przedłużenie się wszystkich prac. Na rynku usuwania odpadów działa wiele wyspecjalizowanych firm, które profesjonalnie i legalnie zajmują się wywożeniem wszystkich pozostałości po budowach i remontach. Wystarczy zamówić kontener o odpowiedniej pojemności czy duży worek na gruz, a następnie ustalić z firmą harmonogram wywozu wszystkich śmieci. Powinien być on dopasowany do indywidualnych potrzeb – im większy remont, połączony z kuciem ścian i usuwaniem dużych gabarytów, tym większe powinny być pojemniki na odpady. Nie warto na nich oszczędzać – jeśli zamówimy kontener zbyt mały, trzeba go będzie po prostu częściej opróżniać i dłużej z niego korzystać, więc finansowo wcale nie wygenerujemy w ten sposób dużych oszczędności.

Jak znaleźć odpowiednią firmę?

Znalezienie firmy, która zajmuje się wywozem odpadów po budowach nie powinno być żadnym problemem, szczególnie w dużych miastach. Tego rodzaju usług jest naprawdę sporo i nieustannie powstają nowe podmioty – jest bowiem na nie spore zapotrzebowanie. Na https://workinagruzgdansk.pl/ można znaleźć usługi wywozu gruzu na terenie Trójmiasta i okolic. Profesjonalna firma dostarcza kontenery lub worki na gruz w ustalone przez klienta miejsce, a następnie odbiera już wypełnione pojemniki. Dzięki temu nie trzeba się martwić stale przybywającymi odpadami. Pamiętajmy, że żadnych pozostałości po pracach budowlanych nie można wyrzucać do osiedlowego śmietnika, wiąże się to bowiem z poważnymi sankcjami i karami finansowymi. To, co zaoszczędzimy na usługach firmy wywożącej odpady, trzeba będzie zapłacić w postaci mandatu czy grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.