Kiedy warto kupić trawę w rolkach do przydomowego ogrodu?

 

 

Efektowny trawnik przy domu wcale nie wymaga czasochłonnych przygotowań. Obecnie w sprzedaży można kupić również gotową trawę w rolkach. Jakie są jej główne zalety? Kiedy warto ją zakupić? Oto najważniejsze informacje!

 

Trawa w rolkach – jak wygląda?

Trawnik można wysiać z nasion, lecz także można kupić go w rolkach. Co dokładnie kryje się pod tym terminem?

 

Trawa w rolkach to nic innego jak rodzaj trawy sprzedawanej wraz z darnią – ziemią. Jej nazwa wzięła się od tego, że darń z trawą na czas dostawy do klienta jest rolowana. Taka trawa nadaje się od razu do ułożenia w ogrodzie – wystarczy tylko odpowiednio przygotować powierzchnię.

 

Zanim taka trawa trafi do klienta, konieczne jest jej wysianie i wzrost. W tym celu firma zajmująca się dostawą trawy w rolkach stosuje specjalistyczne mieszanki pozwalające na przygotowanie estetycznych i trwałych trawników.

 

Czas wzrostu trawy to zwykle od 12 do 18 miesięcy. Potem jest ona ścinana razem z darnią i umieszczana na specjalnych siatkach o właściwościach biodegradowalnych. Jest potem rolowana i w takie formie trafia do klienta.

 

Dlaczego warto wybrać trawę w rolkach?

Zakupienie trawy w rolkach do przydomowego ogródka jest związane z wieloma zaletami. Dlaczego warto zdecydować się na taki trawnik?

 

Główne zalety trawy w rolkach:

  • natychmiastowo daje piękny trawnik
  • może być od razu użytkowana
  • jest bardzo estetyczna
  • nie zawiera chwastów
  • jest gęsta i trwała
  • jest odporna na przemarzanie
  • można ułożyć ją w całym okresie wegetatywnym

 

Ile trzeba zapłacić za trawnik z rolki?

Gdy chodzi o materiał jak trawa w rolkach cena jest zależna głównie od dostawcy. Zwykle koszty rozpoczynają się od około 10 złotych za metr kwadratowy, natomiast można spotkać się także z trawnikami w cenie 15 złotych za metr kwadratowy.

 

Cena za wykonanie trawnika z rolki jest zależna głównie od powierzchni ogrodu – im będzie on większy, tym niższy koszt za jeden metr kwadratowy można uzyskać.

 

Do kosztów zakupu trawy należy doliczyć także dodatkowe koszty, między innymi transportu czy montażu. Dokładne ceny można uzyskać w firmach wykonujących usługi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.