Jaki rower miejski wybrać?

Korzystanie z rowerów z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Chętnie korzystamy z rowerów szczególnie do przemieszczania się w dużych miastach. Zastanawiasz się nad zakupem miejskiego roweru? Podpowiadamy czym charakteryzują się typowe rowery miejskie. 

Większość osób poszukujących roweru miejskiego przede wszystkim stawia na wygodę. Rower miejski jest to zazwyczaj rower z wysoką szeroką ramą oraz miękkim i szerokim amortyzowanym siodełkiem. W przeciwieństwie do rowerów sportowych rower miejski jest wyposażany w rozmaity asortyment sprzyjający estetyce i wygodzie, a przede wszystkim: błotniki, osłonę łańcucha oraz koszyk mocowany do sztycy. Wysoko osadzona szeroka kierownica sprawia, że rowerem podróżujemy w wyprostowanej, wygodnej dla kręgosłupa pozycji, a dodatkowe wyposażenie przyczynia się do komfortu, nawet, gdy korzystamy z roweru elegancko ubrani. Cechą charakterystyczną roweru miejskiego są też duże koła oraz stalowa charakterystyczna rama.

Rowery miejskie Cruiser

W ostatnich latach ogromną popularność zyskują także rowery typu Cruiser odznaczające się wyjątkową, charakterystyczną stylistyką nawiązującą do starych motocykli. Jednym z bardzo rozpoznawalnych elementów rowerów Cruiser jest gruba stalowa rama, która jest wyprofilowana tak, aby zapewnić nie tylko ładny wygląd, ale także wysoki komfort użytkowania. Polski producent rowerów Cruiser, marka Royalbi umożliwia indywidualny dobór wszystkich elementów zamawianego roweru, nawet koloru kół. Typowy rower cruiser charakteryzuje się jak przystało na rower miejski dużymi kołami, z tą różnicą, że posiadają szerokie bonelowe opony zapewniające dodatkową amortyzację podczas jazdy.

Chociaż na rower Cruiser najczęściej decydują się kobiety, to jednak zyskały one do tej pory także szerokie grono fanów wśród mężczyzn. Urozmaicona oferta rozmaitych elementów składowych oraz dodatkowego wyposażenia sprawia, że każdy może stworzyć rower starannie dostosowany do osobistych upodobań.

Planując zakup roweru miejskiego koniecznie należy także zadbać o dobór odpowiedniego skutecznego antykradzieżowego zapięcia. Podróżując po mieście od czasu do czasu musimy zostawić rower bez opieki. Warto zadbać, o posiadanie zapięcia, które skutecznie zniechęci złodziei przed próbami kradzieży. Podczas zamawiania roweru, warto zapytać także o polecane skuteczne zapięcia.

Rowery miejskie Royalbi.pl
https://royalbi.pl/
ul. Chrobrego 145/147
87-100 Toruń
Telefon: 513 021 777
E-mail: sklep@royalbi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.