Rozmowa rekrutacyjna przez Internet – poradnik

Rozmowa rekrutacyjna prowadzona za pomocą łącza internetowego to nowoczesny, tani i szybki sposób na znalezienie nowych pracowników. Metoda ta stosowana jest zwłaszcza w dużych, międzynarodowych koncernach. Powinniśmy pamiętać, że podczas rozmowy przez wszelkiego typu komunikatory obowiązuje ta sama kultura, co w przypadku klasycznej rozmowy rekrutacyjnej.

Odpowiedni strój

Mimo iż rekruter bądź potencjalny pracodawca prawdopodobnie nie będzie w stanie zobaczyć całej naszej sylwetki, warto zadbać, aby nasz strój był dostosowany do klasycznej rozmowy rekrutacyjnej. Musi być on więc kompletny, formalny i skromny. Obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia rozmowy w bieliźnie bądź stroju, który zakładamy na co dzień po domu.
Niemile widziane będzie również niekompletne ubranie, np. brak spodni bądź stanika.

Jakość połączenia internetowego

Mimo iż jakość połączenia internetowego powinna być utrzymana po obu stronach, musimy pamiętać, iż przeważnie do pracownik może mieć większe problemy ze swoim domowym Internetem. Zdecydowana większość firm stawia na szybkie i nowoczesne rozwiązania, które niwelują problemy komunikacyjne. Jeśli więc nie dysponujemy odpowiednim łączem, możemy skorzystać z pomocy znajomych i bliskich. Na czas rozmowy możemy skorzystać np. z komputera kogoś z rodziny.

Zadbanie o porządek w kadrze

Aby zrobić dobre wrażenie na rekruterze, warto zadbać o porządek w kadrze. Oznacza to, iż powinniśmy pozbyć się z otoczenia bezpośrednio przed kamerą wszelkich rzeczy osobistych, śmieci, ubrań bądź zbędnych przedmiotów. Warto również zadbać o należyte oświetlenie, które sprawi, że nasza sylwetka będzie widoczna. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie rozmowy na neutralnym tle np. jednolicie białej ścianie. W ten sposób pokażemy, iż liczy się dla nas nie tylko potencjalna praca, ale i nasze najbliższe otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.