Nowoczesne rozwiązania dla firm z zakresu ogrzewania pomieszczeń – bądź eko!

Ogrzewanie pomieszczeń firmowych to spory wydatek, ale jednocześnie konieczność. W sezonie zimowym trzeba bowiem zapewnić odpowiedni poziom ciepła osobom, które korzystają z budynku. Warto szukać rozwiązań, które będą łączyły w sobie ekonomię z ekologią. Doskonała opcją są urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zapewniają one energię tanią, a jednocześnie całkowicie bezpieczną dla środowiska.

Odnawialne źródła energii cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów indywidualnych i firmowych. Zapewniają bowiem odpowiedni poziom ogrzewania budynku czy zaopatrzenia go w prąd przy jednoczesnym obniżeniu rachunków, czasem nawet do zera. Co więcej, nowe technologie i ekologiczne rozwiązania są dosyć opłacalne. Co prawda, koszt ich zakupu czy montażu może znacznie odstraszać. Jednak są to rozwiązania, które same spłacają się w czasie codziennego działania. Nawet, jeśli kupimy je w kredycie, to kredyt będzie spłacał się sam w postaci znacznie niższych rachunków. Warto też pamiętać, że na ekologiczne rozwiązania można dostać szereg dofinansowań, które dodatkowo zachęcają do instalowania nowoczesnych urządzeń.

Energia prosto z gruntu

Wśród ekologicznych rozwiązań, które są chętnie wybierane przez inwestorów nie tylko indywidualnych, ale również firmowych, są pompy ciepła. To ciekawe, zaawansowane technologicznie urządzenia, które pobierają energię cieplną z gruntu lub z otoczenia. Dzięki temu jest ona całkowicie czysta i ekologiczna – nie powstaje bowiem w wyniku spalania jakichkolwiek substancji. Pompy ciepła należą do instalacji wykorzystujących OZE, gdyż źródło ich energii jest praktycznie niewyczerpywalne. Co więcej, są bezproblemowe w obsłudze, a wybór urządzeń jest dosyć spory. Można więc znaleźć rozwiązanie, które w stu procentach spełni zapotrzebowanie konkretnego budynku. Inwestycja w pompy ciepła nie jest niska, jednak spłaca się w całości już po 7-10 latach. Można więc później mieć ogrzewanie budynku niemal za darmo. Jeśli dodatkowo zainstalujemy panele PV, będą one energią ze słońca zasilały pompę ciepła. To pozwoli na posiadanie własnego źródła energii i cieplnej, i elektrycznej.

Nowoczesne piece – ekologia i wydajność

Sprawdzone i ekologiczne rozwiązania to także piece na pellet, które można zainstalować w domu, firmie czy budynku użyteczności publicznej. Piece świetnie się sprawdzają, są bardzo wydajne, zapewniają właściwy poziom ogrzewania budynku, a jednocześnie niski poziom emisji produktów pochodzących ze spalania. Pellet to materiał drewniany, który jest w stu procentach naturalny. Spala się niemal w całości i nie powoduje emisji toksycznych substancji. Piece na pellet są wygodne w obsłudze, bezawaryjne, pozwalają na dostosowanie mocy grzewczej do indywidualnych potrzeb. Są w pełni zautomatyzowane i działają bez udziału użytkowników. Posiadają duże pojemniki na paliwo i specjalne podajniki, które same dostarczają pellet wtedy, gdy jest zapotrzebowanie na zwiększone ogrzewanie. Piece na pellet również należą do ekologicznych, niskoemisyjnych rozwiązań. Inwestorzy, którzy się na nie zdecydują, mogą więc także sięgać po ciekawe formy dofinansowania inwestycji.

Jeden komentarz dla wpisu: “Nowoczesne rozwiązania dla firm z zakresu ogrzewania pomieszczeń – bądź eko!

  • 27 listopada 2023 at 21:51
    Permalink

    Wspomniane wcześniej https://velit.pl/pompy-ciepla-zamosc/ to dla mnie i żony nie tylko sposób na efektywne ogrzewanie, ale też ekologiczny gest. Firma, która zainstalowała nam to urządzenie, była niezwykle profesjonalna, dostosowując rozwiązanie do specyfiki domu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.