Rynek kosmetyków dla mężczyzn – jak prężnie się rozwija?

Mężczyźni coraz chętniej korzystają z kosmetyków. Badania realizowane przez wyspecjalizowane jednostki badające rynek jednoznacznie wskazały na fakt, iż rynek samych produktów do golenia jest wart ponad 1 mld dolarów! Są to kwoty niebotyczne, zważywszy na ogólny udział mężczyzn w rynku kosmetyków. Niemniej jednak rynek coraz bardziej zajmuje się płcią brzydką i stara się wdrażać specjalistyczne kosmetyki, które idealnie odpowiadać będą na ich potrzeby.

Z jakimi problemami skórnymi najczęściej borykają się mężczyźni?

Obecnie mężczyźni podchodzą do wyglądu znacznie uważniej, niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Szczególnie wzrost i zmiany zauważono w Polsce, która przez długi czas uchodziła za kraj zaniedbanych mężczyzn. W tej chwili Panowie są stanie przeznaczać naprawdę spore środki w miesięcznym budżecie na zakup kosmetyków. Panowie nie odczuwają specjalnej potrzeby pielęgnacji codziennej z zastosowaniem kremów – o wiele bardziej interesuje ich kierunkowe działanie w zakresie problemów, które najczęściej dotykają ich skóry, a są to przede wszystkim:
• Przetłuszczanie się skóry i skóra łojotokowa,
• Występowanie nadmiernego przetłuszczania się włosów,
• Opuchlizna i cienie pod oczami,
• Zniszczone i stwardniałe ręce,
• Szorstkie pięty i grzybica paznokci,
• Wypadanie włosów,
• Rzadki zarost,
• Powstawanie trądziku.

Jest więc całkiem sporo problemów, z którymi panowie muszą się borykać. Dlatego też powstały ukierunkowane, specjalistyczne kosmetyki dla mężczyzn, które składem, technologią produkcji oraz parametrami technicznymi nie różnią się od najlepszych środków pielęgnacyjnych przeznaczonych dla potrzeb płci pięknej.

Na jakie kosmetyki mężczyźni wydają najwięcej pieniędzy?

Patrząc na ogół rynku, trzeba wskazać przede wszystkim kilka segmentów branży kosmetycznej, które na panach czerpią szczególne zyski. Rynek maszynek do golenia ulega wielu zmianom – szczególnie gdy weźmie się uwagę decydowanie się na produkty wyższej jakości ,droższe i bardziej prestiżowe. Interesującą rzeczą stał się również fakt, iż profesjonalne kosmetyki do brody – np. żele antyelektrostatyczne, czy też odżywki do bród stały się produktami pierwszej potrzeby – często pomimo ich bardzo wysokiej ceny rynkowej.

Jakie są perspektywy rozwoju rynku kosmetyków dla mężczyzn?

Wskazać trzeba głównie na produkty anty-ageing, które podobnie jak u kobiet, tak i u mężczyzn mają na celu zredukowanie widocznych oznak starzenia. Panowie poszukują również usilnie szamponów, masek do włosów oraz innych środków, które pomogą ograniczyć problem łysienia androgenowego – bez farmakologicznych interwencji w zakresie układu hormonalnego.
Mężczyźni coraz chętniej korzystają z usług podologicznych oraz kosmetyczek. Badania estymują, iż największy wzrost będziemy obserwować w segmencie kosmetyków do twarzy, szamponów i odżywek oraz środków służących do pielęgnacji zarostu. Jeśli więc myślimy o handlu kosmetykami, to na pewno warto rozważyć wejście na rynek z produktami z tego segmentu, gdyż jest on najbardziej pewny na chwilę obecną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.