Samochód bez OC – czy oddasz do komisu?

Jak szybko pozbyć się samochodu, którego już nie używamy lub który chcemy wymienić na nowszy model? Dobrym rozwiązaniem będzie komis samochodowy, który pozwala na sprzedaż praktycznie od ręki. Komisy skupują auta w różnym stanie, a także takie, które nie mają OC. Zamiast więc opłacać składkę na kolejny okres, warto rozważyć szybką sprzedaż auta.

Sprzedaż auta w komisie bez ważnego OC jest jak najbardziej możliwe. Komisy samochodowe mają bowiem możliwość wykupienia OC komisowego, dzięki czemu auto będzie ubezpieczone. Oczywiście, trzeba mieć jednak świadomość, że auto bez ważnego ubezpieczenia sprzedamy taniej niż wtedy, gdyby wszystkie dokumenty były ważne i w stu procentach w porządku. Będzie to jednak i tak bardziej korzystne niż sytuacja, w której najpierw wykupujemy OC, a dopiero potem decydujemy się na sprzedaż samochodu.

Jak działają komisy samochodowe?

Komisy samochodowe cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających. Praktycznie w każdym mieście bez problemu można znaleźć komis, w którym uda się dokonać satysfakcjonującej transakcji. Działalność komisów jest popularna nawet pomimo faktu, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż czy kupno bez pośredników poprzez ogłoszenia w sieci. Takie działanie, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających ma bowiem sporo słabszych stron. Sprzedaż przez internet z pewnością jest rozciągnięta w czasie. Jeśli ktoś chce się pozbyć auta od ręki, raczej nie da rady zrobić tego poprzez ogłoszenie. Zdarza się bowiem, że na odzew trzeba nieco poczekać, a sprzedaż odbywa się dopiero po kilku tygodniach od wystawienia ogłoszenia. Kupujący, którzy chcą nabyć auto z ogłoszenia, nie mają natomiast nigdy pewności, w jakim realnie stanie jest auto. Sprzedający nie ma bowiem interesu, by informować szczególnie o tych wadach, które są ukryte i nie widać ich na pierwszy rzut oka. W komisach samochody są pod tym kątem sprawdzone – przy odbiorze auta od klienta komis dokładnie sprawdza jego stan techniczny.

Jak szukać dobrych komisów?

Bez względu na to, czy chcesz auto kupić, czy sprzedać, na początku warto uważnie rozejrzeć się w ofercie komisów samochodowych w najbliższej okolicy. Podobnie jak w przypadku każdej innej firmy, komis może być dobry i renomowany lub taki, którego działalność pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się, że w różnych komisach otrzymamy bardzo różne kwoty za sprzedaż dokładnie tego samego samochodu. Auto komis Warszawa to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedać lub kupić samochód korzystnie, a także mieć pewność, że cała transakcja odbędzie się bez zarzutu. W dobrym komisie możemy liczyć na solidną i sprawną obsługę, a także na dobre ceny za sprzedawane czy kupowane pojazdy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w razie jakichkolwiek problemów komisy dają gwarancję na większość swoich samochodów. Jeśli po zakupie pojawią się jakieś usterki, można je usunąć bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.