Samochody w firmie – komu opłaca się wynajem długoterminowy?

Większość firm, które działają w rożnych branżach, potrzebuje mieć do dyspozycji dobry, sprawny samochód. Auta są potrzebne przede wszystkim do podroży służbowych. Korzystają z nich pracownicy poszukujący nowych klientów lub utrzymujący relacje z klientami stałymi. Sprawna i bezpieczna flota samochodowa jest więc ważna w każdej firmie. Niestety, nie zawsze przedsiębiorstwo ma tak duże możliwości finansowe, by wszystkich pracowników wyposażyć w auta służbowe.

Posiadanie własnych samochodów firmowych wiąże się z wieloma wydatkami dla firmy. Nie wystarczy bowiem samochód kupić, trzeba go również utrzymać. Konieczne są koszty związane z ubezpieczeniem samochodu, jego codzienną eksploatacją, naprawami czy przeglądami technicznymi. Są to spore wydatki, które nie zawsze są możliwe i realne dla firmy. Trzeba również pamiętać, że w wielu firmach samochody nie są potrzebne na co dzień, a jedynie w pewnym okresie. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy firma prowadzi typowo sezonową działalność. Wtedy warto rozważyć, czy zamiast kupna samochodów, lepszym rozwiązaniem nie będzie wynajem

Wiele firm stawia na wypożyczanie samochodów

pomoc drogowa autostrada ŚwieckoObecnie coraz więcej przedsiębiorstw stara się na wszelkie sposoby ograniczyć firmowe wydatki, ale w taki sposób, by te cięcia budżetowe nie powodowały problemów w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Sprawdzony wynajem aut Warszawa to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zmniejszyć nakłady na flotę samochodową. Wypożyczając auto należy płacić jedynie koszty wynajmu, nie trzeba natomiast martwić się kosztami ubezpieczenia, eksploatacji czy napraw warsztatowych. Dzięki temu można mieć na co dzień sprawne i funkcjonalne auto, ale jego koszty nie będą tak wysokie, jak w przypadku auta własnego. Co więcej, w wielu wypożyczalniach można znaleźć opcję wynajmu długoterminowego, dzięki czemu koszty wynajmu będą zdecydowanie niższe niż w przypadku naliczania dobowego. Wynajem długoterminowy to dobra opcja dla firm, które potrzebują samochodu na kilka tygodni czy miesięcy.

Co znajdziesz w ofercie wypożyczalni?

W ofercie firm, które zajmują się wynajmem samochodów, można znaleźć przede wszystkim szeroki wybór aut, które są dopasowane do potrzeb różnych klientów. Są więc samochody nieduże, dopasowane do przestrzeni miejskiej oraz duże, efektowne limuzyny, które sprawdzają się na dłuższych trasach, a jednocześnie mogą pełnić funkcje reprezentacyjne i poprawiać wizerunek firmy, która wynajmie sobie auto. Wszystkie samochody dostępne w ofercie wypożyczalni samochodów są najczęściej nowe lub prawie nowe, maja doskonałe wyposażenie, zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy bez względu na ilość kilometrów do pokonania. Dużą zaletą wynajmowanych samochodów jest również kompleksowe ubezpieczenie. Auta w wypożyczalniach mają nie tylko obowiązkowe OC, ale również najczęściej AC i szeroko rozbudowany pakiet assistance. Osoba, która wynajmuje auto, może więc mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów na drodze nie będzie musiała zajmować się nimi na własną rękę.

Jeden komentarz dla wpisu: “Samochody w firmie – komu opłaca się wynajem długoterminowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.