Zdolność organizmu do samoleczenia – jak wykorzystuje się ją w kosmetyce?

W ostatnich latach lekarze dowiedzieli się, że organizm ma zdolność samoleczenia. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest formą medycyny regeneracyjnej, która może wykorzystać te zdolności i wzmocnić naturalne czynniki wzrostu wykorzystywane przez organizm do leczenia tkanek.

Czym jest osocze i czym są płytki krwi?

Osocze bogatopłytkowe Warszawa to płynna porcja krwi pełnej. Składa się głównie z wody i białek i zapewnia krążenie krwinek czerwonych, białych i płytek krwi w organizmie. Płytki krwi, zwane również trombocytami, to komórki krwi, które powodują zakrzepy krwi i inne niezbędne funkcje gojenia wzrostu. Aktywacja płytek krwi odgrywa kluczową rolę w naturalnym procesie gojenia się organizmu.

Co to jest osocze bogatopłytkowe i co to są zastrzyki z jego zawartością?

Terapia osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje iniekcje stężenia własnych płytek krwi pacjenta w celu przyspieszenia gojenia uszkodzonych:

  • ścięgien,

  • więzadeł,

  • mięśni,

  • stawów.

W ten sposób zastrzyki z osoczem bogatopłytkowym wykorzystują własny system gojenia każdego pacjenta, aby poprawić problemy mięśniowo-szkieletowe.

Zastrzyki z osoczem bogatopłytkowym są przygotowywane poprzez pobranie od jednej do kilku probówek własnej krwi i przepuszczenie jej przez wirówkę w celu zagęszczenia płytek krwi. Te aktywowane płytki krwi są następnie wstrzykiwane bezpośrednio do uszkodzonej lub chorej tkanki ciała. Uwalnia to czynniki wzrostu, które stymulują i zwiększają liczbę komórek naprawczych wytwarzanych przez organizm.

Obrazowanie ultrasonograficzne jest czasami wykorzystywane do prowadzenia wstrzyknięcia. W sieci można znaleźć liczne fotografie, które ilustrują wstrzyknięcie w naderwane ścięgno pacjenta. Stwierdzono, że osocze bogatopłytkowe znacznie usprawnia proces gojenia, a stosowanie zastrzyków w przypadku bólu barku spowodowanego rozerwaniem stożka rotatorów, zerwania ścięgna Achillesa i innych urazów tkanek miękkich staje się coraz bardziej powszechne.

Wykazano również, że osocze bogatopłytkowe poprawia funkcjonowanie i zmniejsza ból u osób z zapaleniem ścięgna lub przewlekłymi schorzeniami ścięgien, takimi jak łokieć tenisisty lub łokieć golfisty.

Niektóre z kluczowych zalet zastrzyków z zawartością osocza bogatopłytkowego polegają na tym, że mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na leki przeciwzapalne lub silniejsze leki, takie jak opioidy. Ponadto skutki uboczne zastrzyków z osoczem bogatopłytkowym są bardzo ograniczone, ponieważ ponieważ zastrzyki są tworzone z twojej własnej krwi, twoje ciało nie odrzuci ich ani nie zareaguje na nie negatywnie. Dowiedz się więcej o zastrzykach z osoczem bogatopłytkowym z artykułów i innych treści – których całe szczęście w sieci internetowej naprawdę i zdecydowanie nie brakuje, wystarczy się tematem nieco bliżej zainteresować lub nawet lepiej – znajdź najlepszego lekarza, który wykonuje zastrzyki z osoczem bogatopłytkowum w Twojej okolicy. Najważniejsze jest to, by to co oferuje pasowało do Twojego konkretnego stanu, potrzeb, preferencji indywidualnych, budżetu czy też ewentualnie ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.