Sejfy w firmach – co mówią o nich przepisy prawne?

Wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek systematycznego gromadzenia i przechowywania różnego rodzaju dokumentów księgowych, podatkowych, osobowych, umów z klientami czy kontrahentami. Z niektórych dokumentów korzysta się często, inne trafiają na stos dokumentów, które trzeba przechowywać na wypadek kontroli. Warto zadbać o to, by były składowane w bezpiecznym miejscu.

Przepisy prawne nakładają na przedsiębiorców obowiązek gromadzenia dokumentów, jednak nie ma żadnych dokładniejszych uregulowań odnośnie tego, gdzie takie dokumenty mają się znajdować. I z tego powodu porządek w papierach w wielu firmach pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej dokumenty można znaleźć w grubych segregatorach ustawionych jeden przy drugim na półkach. Obok mało ważnych dokumentów umieszczane są też takie, które mają kluczowe znaczenie dla działania i rozwoju firmy. Przedsiębiorcy, którym zależy na porządku i bezpieczeństwie dokumentacji, powinni zdecydować się na bardziej odpowiedzialne przechowywanie i postawić na dobrej jakości sejfy czy szafy pancerne.

Solidne, sprawdzone, nowoczesne rozwiązania

Sejfy w firmach powinny znajdować się w miejscach, do których mają dostęp jedynie nieliczni. Nie należy więc stawiać sejfu w pomieszczeniu ogólnodostępnym czy w open space. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie sejfu w gabinecie właściciela lub prezesa albo też ustawienie go w całkiem osobnym pomieszczeniu, które służy jako archiwum na dokumenty. Sejfy i szafy pancerne należy kupować wyłącznie u sprawdzonych i solidnych sprzedawców, którzy dają rozbudowaną gwarancję na swoje produkty, a jednocześnie służą kompleksowym wsparciem i pomocą na każdym etapie wyboru sejfu. Sejfy i szafy Metalkas dostępne na https://sejfnet.pl/ to propozycja dla klientów, którym zależy na wysokiej jakości, solidności i trwałości. Wszystkie oferowane w sklepie sejfy odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi, wykonane są z najwyższej jakości, trwałych i wytrzymałych materiałów. Każdy sejf posiada również wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Pojemność sejfu dopasuj do liczby dokumentów

Wybierając sejf do przechowywania dokumentów warto zastanowić się nie tylko nad jego umiejscowieniem, ale również nad pojemnością. Właściciel firmy musi ocenić, jakie dokumenty czy inne wartościowe przedmioty chce przechowywać w sejfie, a które pozostaną w segregatorach na półkach. Jeśli firma jest na etapie rozwoju i stale powiększa się jej sprzedaż czy zatrudnienie, warto od razu postawić na duży, solidny i pojemny sejf. Z biegiem czasu liczba ważnej dokumentacji na pewno będzie rosła i będzie potrzebne na nią więcej miejsca. Warto również wybrać odpowiedni, funkcjonalny zamek. Wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji – podczas gdy niektóre osoby decydują się na najnowocześniejsze rozwiązania, czyli zamki elektroniczne, inni klienci nadal wolą tradycyjne szafy pancerne i sejfy zamykane na kluczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.