Opieka nad seniorem – jakie korzyści niesie zatrudnienie w agencji?

Opieka nad seniorem bywa czasochłonna, wymagająca i obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok powstaje coraz więcej ośrodków i domów opieki zajmujących się całodobową opieką dla osób starszych. A co za tym idzie – stale rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowane i doświadczone opiekunki.

Opieka nad seniorem wymaga umiejętności i odpowiednich kwalifikacji. Osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie w takim zawodzie, muszą mieć świadomość, że najpierw czeka ich odbycie specjalistycznego kursu lub szkolenia, na którym poznają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i wiele praktycznych umiejętności. Opiekunki z doświadczeniem znajdą zatrudnienie praktycznie w każdym miejscu, gdzie realizuje się usługi opieki nad seniorami. Mogą również pracować prywatnie w domach swoich podopiecznych. Wiele rodzin, dzieci i wnuków seniorów szuka wykwalifikowanych opiekunek, które zajmować się będą seniorem w miejscu jego zamieszkania. Dla starszych osób jest to mniej stresujące niż przeniesienie do domu opieki, a dla opiekunki szansa na zarobienie lepszych stawek niż oferują placówki, w szczególności te, które działają państwowo.

Korzyści z zatrudnienia w agencji dla opiekunek

Wraz z rozwojem usług opiekuńczych i wzrostem zapotrzebowania na opiekunki dla osób starszych, zaczęły powstawać agencje pracy stałej lub tymczasowej przeznaczone właśnie dla opiekunek. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą szukać zatrudnienia na własną rękę, a wolą zdać się na zewnętrzne usługi. W agencjach pracy można znaleźć zatrudnienie zarówno w polskich, jak i zagranicznych placówkach opiekuńczych. Agencje nawiązują bowiem współpracę z różnymi domami opieki i klientami prywatnymi, którzy poszukują wykwalifikowanych opiekunek o konkretnym profilu czy z konkretnymi dodatkowymi umiejętnościami. Zatrudnienie w agencji pozwala na uniknięcie załatwiania wielu formalności, można liczyć na to, że ktoś za nas sprawdzi skonstruowaną umowę, zadba o odpowiednie ubezpieczenie, a także o wszelką inną dokumentację niezbędną do rozpoczęcia pracy. Opiekunki, które mają zatrudnienie przez agencję bardzo sobie chwalą taką współpracę. Dotyczy to w szczególności osób, które pracują za granicą i dla których dosyć trudne byłoby szukanie zatrudnienia za granicą na własną rękę.

Poszukiwania dobrej agencji

Aby współpraca z agencją dla opiekunek przebiegała sprawnie i bezproblemowo, warto spędzić nieco czasu na poszukiwaniach dobrej agencji. Niestety, na rynku obok dobrych i sprawdzonych agencji działają też firmy, które świadczą usługi bardzo słabej jakości lub są nastawione na jak największy zysk. Krótko mówiąc, w takich agencjach opiekunki wyjeżdżające do pracy otrzymują dużo niższą wypłatę niż faktycznie zarabiają, bo resztę w ramach prowizji czy innych kosztów bierze agencja. W poszukiwaniu sprawdzonej agencji pracy dla opiekunek, warto zajrzeć na https://www.aterima-med.pl/. To sprawdzona, rzetelna i doświadczona firma, która od lat zajmuje się wysyłaniem opiekunek do pracy za granicę i pośredniczeniem w kontaktach między opiekunkami a potencjalnymi pracodawcami. Wybierając dobrą i renomowaną agencję można mieć pewność, że ani przed wyjazdem, ani w trakcie pracy za granicą, nie będziemy mieć żadnych problemów formalnych, a w razie czego można liczyć na wsparcie i opiekę pracowników agencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.