SEOSEM24 i pozostałe TOP10 agencji SEO w Polsce. Ranking opinii Rating Captain!

Rating Captain jest innowacyjnym narzędziem, które służy do zwiększania świadomości marki, a także uzyskiwania większej liczby pozytywnych recenzji. Specjaliści Rating Captain stworzyli ranking 10 najlepszych agencji SEO, w którym wzięli pod uwagę opinie na temat tych firm i sposób zarządzania nimi. Za pomocą narzędzia Reviews Audit eksperci stworzyli ranking i ukazali jednocześnie wszystkie aspekty zarządzania opiniami. Szczere gratulacje należą się agencjom SEO, które znalazły się w rankingu bez względu na zajmowane miejsce.

Agencje SEO i ich mocne, a także słabe strony w zarządzaniu opiniami

Zestawienie agencji SEO stworzone przez ekspertów Rating Captain wzięło pod uwagę zarówno mocne, jak i słabe strony zarządzania opiniami opublikowanymi pod firmowymi wizytówkami.

Warto mieć na uwadze, że ważna jest nie tylko jakość i liczba uzyskanych pod firmowym profilem komentarzy, ale także sposób reagowania na nie. To kluczowe zarówno dla budowania wizerunku w sieci, jak i osiągania najwyższych pozycji w wyszukiwarce Google oraz Google Maps.

Mocną stroną prowadzenia firmowych wizytówek może być krótki czas reakcji na każdy zamieszczony przez klienta wpis. Ważna jest zatem nie tylko długość i jakość opinii, które pojawiają się na firmowym profilu, ale także długość, jakość i czas odpowiedzi na nie.
Duplikowanie w odpowiedziach treści na pojawiające się komentarze to z całą pewnością złe rozwiązanie.

Agencje SEO, takie jak na przykład SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków i inne wyróżnione w rankingu charakteryzują się tym, że w odpowiedni sposób zarządzają opiniami.

Jakie słabe strony mogą mieć firmowe profile?

Poza duplikacją treści mogą to być na przykład: mała liczba opinii, kompletny brak odpowiedzi na pojawiające się komentarze, a także nieregularne odpowiadanie na firmowej wizytówce, ze sporym opóźnieniem.

Znikoma liczba opinii sprawia wrażenie, że jest bardzo niskie zainteresowanie ofertą firmy. W tym przypadku może działać to odstraszająco na potencjalnych klientów. Z kolei brak odpowiedzi na pojawiające się opinie może sprawić, że klienci poczują się niewidoczni i ignorowani, co także zauważą internauci przeglądający firmową wizytówkę. Nieregularne i opóźnione odpowiadanie na komentarze może także sprawiać wrażenie lekceważenia opinii klientów.

Wymienione w rankingu agencje SEO nie mogłyby się w nim znaleźć, gdyby nie doskonałe opinie na ich temat, a także bardzo dobre zarządzanie tymi opiniami.

Zestawienie TOP10 agencji SEO w rankingu opinii

Do stworzenia rankingu opinii zostało wykorzystane narzędzie Reviews Audit. Po wnikliwej analizie i ocenie firmom zostały przyznane miejsca w tym rankingu. Z kolei agencje SEO, które były brane pod uwagę przy tworzeniu listy, zostały wyłonione z wyszukiwarki Google Maps. Specjaliści z Rating Captain wpisali frazę “agencje SEO”, mając lokalizację wyszukiwania ustawioną na całą Polskę. Następnie wzięli pod uwagę firmy, które miały najlepszą średnią ocenę, a także największą liczbę opinii. Wyróżnione w rankingu opinii zostały agencje takie jak:
1. SEOSEM24
2. Widoczni Poznań
3. Delante Kraków
4. Grupa TENSE Poznań
5. Semcore Poznań
6. Sempire Poznań
7. Artefakt Wrocław
8. EACTIVE Wrocław
9. Internetica Warszawa, a także
10. SEOGroup Gdynia

Kolejność firm na powyższej liście to także kolejność agencji SEO w rankingu.

SEOSEM24 logo.

SEOSEM24 jako agencja marketingowa, która zajęła pierwsze miejsce, może pochwalić się parametrami takimi, jak:

● średnia ocena: 4.97,
● liczba opinii: 393,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 156,
● średnia długość opinii: 137 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu na poziomie: 8%
Stosunek opinii do oceny pozwolił zakwalifikować SEOSEM24 do klasy A.

Widoczni Poznań.

Drugie miejsce w rankingu opinii zajęła agencja Widoczni Poznań. Ona również znalazła się na tablicy zaufania w klasie “A”. Wspomniany brand może pochwalić się następującymi wynikami przeprowadzonego audytu:

● średnia ocena: 4.92,
● liczba opinii: 386,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 23,
● średnia długość opinii: 177 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 8%.

Delante logo.

Na trzecim miejscu w rankingu opinii znalazła się agencja Delante Kraków. Delante Kraków pozycjonuje się w klasie “B”. Wyniki, jakie uzyskała w audycie ta agencja są następujące:

● średnia ocena: 4.83,
● liczba opinii: 193,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 18,
● średnia długość opinii: 206 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 26%.

Tense logo.

Czwarte miejsce w rankingu opinii zajęła Grupa TENSE Poznań. Wyniki to:

● średnia ocena: 4.33,
● liczba opinii: 330,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 15,
● średnia długość opinii: 275 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 23%.

Semcore logo.

Na piątej pozycji w rankingu top10 agencji SEO znajduje się Semcore Poznań. Poznańska agencja zanotowała wyniki takie jak:

● średnia ocena: 4.82,
● liczba opinii: 162,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 6,
● średnia długość opinii: 256 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 12%.

Sempire logo.

Na szóstym miejscu w rankingu opinii znalazła się agencja Sempire Poznań. Agencja SEO charakteryzuje się następującymi parametrami:

● średnia ocena: 4.8,
● liczba opinii: 96,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 9,
● średnia długość opinii: 175 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 10%.

Artefakt logo.

Siódme miejsce należy do agencji SEO Artefakt Wrocław. W audycie przeprowadzonym w Reviews Audit uzyskała następujące wyniki:

● średnia ocena: 4.4
● liczba opinii: 173
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 12
● średnia długość opinii: 191 znaków
● odsetek opinii bez tekstu: 21%

Eactive logo.

Ósme miejsce w rankingu opinii zajęła agencja EACTIVE Wrocław, która zanotowała:

● średnią ocen: 4.48,
● liczbę opinii: 80,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 3,
● średnią długość opinii: 229 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 22%.

Internetica logo.

Pośród wszystkich wyróżnionych przez Rating Captain agencji SEO, na 9 miejscu uplasowała się Internetica Warszawa. Pochwalić może się ona następującymi wynikami.

● średnią ocen: 4.35
● liczbą opinii: 106
● nowymi opiniami w ostatnim kwartale: 4
● średnią długością opinii: 226, a także
● odsetkiem opinii bez tekstu: 23%

SEOGroup logo.

Na 10 miejscu znalazła się agencja SEOGroup Gdynia. Jej wyniki są następujące:

● średnia ocena: 4.99,
● liczba opinii: 72,
● nowe opinie w ostatnim kwartale: 1,
● średnia długość opinii: 189 znaków, a także
● odsetek opinii bez tekstu: 8%.

Gratulujemy zarówno topowej trójce, czyli agencjom takim jak: SEOSEM24, Widoczni Poznań i Delante Kraków, jak i wszystkim dziesięciu firmom, które znalazły się w rankingu.

Co daje agencjom SEO wyróżnienie w rankingu Rating Captain?

Wyróżnienie w rankingu opinii stworzonym przez Rating Captain pozwoliło wszystkim agencjom SEO wzbudzić jeszcze większe zaufanie. Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty agencji marketingowej przeszukują zasoby internetu, aby odnaleźć opinie osób, które już zaufały konkretnym firmom. Współpraca z agencją SEO jest bowiem bardzo często długofalowa i nikt nie chce inwestować pieniędzy, nie mając gwarancji skutecznego pozycjonowania.
Doskonałe opinie są zatem nie tylko widoczne na firmowych profilach w Google Moja Firma, ale także dodatkowo wyróżnione przez Rating Captain.

Wyróżnienie w rankingu to także potwierdzenie eksperckiej wiedzy i umiejętności agencji SEO. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, jak dużo w naszym kraju jest agencji SEO, mamy też świadomość, jak sporym wyczynem jest znalezienie się w TOP10.
Z całą pewnością znalezienie się dowolnej firmy w rankingu tworzonym przez Rating Captain jest powodem do sporej satysfakcji.

Dlaczego opinie są ważne dla agencji SEO?

Opinie na temat agencji SEO mają kluczowe znaczenie dla ich właścicieli i osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty. Przede wszystkim to liczba i jakość opinii decyduje o tym, jakie będą decyzje zakupowe potencjalnych klientów.
Opinie mogą przyciągnąć klientów lub ich odstraszyć. Internauci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że właściciel firmowej wizytówki nie ma wpływu na pojawiające się komentarze. Z tego też powodu, jeśli dobre opinie pod firmowym profilem można nazwać reklamą, to reklama ta jest wiarygodna.

Jak zostało udowodnione, ludzie mają tendencję do podejmowania decyzji zakupowych na podstawie zdania innych osób. W momencie, gdy zaufają agencji SEO, która cieszy się dobrymi opiniami, najzwyczajniej w świecie czują się bardziej bezpiecznie. Dobre recenzje nie wzięły się znikąd, a więc agencje marketingowe wyróżnione w zestawieniu w pełni na to zasłużyły. To naturalna konsekwencja skutecznych działań marketingowych i docenienia ze strony klientów.

Dodatkowo warto pamiętać o kluczowej roli zarządzania opiniami. Otwartość na wpisy zawierające krytykę, umiejętność przyznania się do ewentualnych błędów, a także szybkie odpowiadanie na pojawiające się komentarze wpływają bardzo pozytywnie na reputację marki.

Dlaczego eksperci z Rating Captain wykorzystali Reviews Audit?

Agencje SEO takie jak: SEOSEM24, Widoczni Poznań, Delante Kraków i wszystkie pozostałe, które znalazły się w TOP10, zostały dokładnie ocenione i przeanalizowane pod
kątem opinii i zarządzania nimi za pomocą narzędzia Reviews Audit.

Profesjonalne narzędzie pozwala dokonać całkowicie obiektywnej oceny firmowych wizytówek. To właśnie obiektywność jest najważniejsza dla osób tworzących ranking.

Automatyczna analiza i ocena wizytówek firmowych sprawia, że nie może być mowy o żadnej stronniczości. Wybrane agencje SEO, znajdując się na przykład w klasie A lub w klasie B w pełni zasłużyły na tak dobry wynik na tablicy zaufania.

Reviews Audit zapewnił także twórcom rankingu możliwość błyskawicznej oceny i zestawienia wszystkich wyróżnionych agencji. Co ważne, Reviews Audit jest darmowy w użyciu, korzystanie z niego jest całkowicie bezpieczne, a dodatkowo odznacza się prostą i intuicyjną obsługą. Nic dziwnego, że eksperci w obszarze zarządzania reputacją tak chętnie sięgają po narzędzie Reviews Audit.

Podsumowując, wyróżnienie w rankingu opinii Rating Captain jest dla każdej z topowych agencji powodem do dumy i z pewnością pozytywnie wpłynie na ich reputację. Nie tylko czołowa trójka (SEOSEM24, Widoczni Poznań i Delante Kraków) zanotowały doskonałe wyniki przeprowadzonego audytu.