Sklep myśliwski – czy to dobra inwestycja?

W ostatnich latach dało się zauważyć wzrost zainteresowania myślistwem w Polsce. Na dzień dzisiejszy liczbę myśliwych w Naszym kraju szacuje się na 120 tys. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce żyje ok. 38 mln ludzi jest to liczba co najmniej znacząca, a zarazem duże, potencjalne źródło przychodów – każda z osób aktywnie uczestniczących w życiu kół łowieckich musi bowiem inwestować w sprzęt i wyposażenie. Czy w takim razie nie warto zastanowić się nad zainwestowaniem pieniędzy w sklep myśliwski, a nie kolejny osiedlowy spożywczak?

Biorąc pod uwagę obecną liczbę myśliwych, możliwość połączenia jego działalności ze sklepem internetowym (co pozwoli na dotarcie do klientów w całej Polsce, a także poza jej granicami) oraz pojawianie się coraz bardziej specjalistycznego sprzętu na który popyt systematycznie rośnie wydaje się, że jest to koncepcja godna starannego rozważenia.

Dobrze wyposażony sklep myśliwski, prócz broni i osprzętu pozwalającego na jej konserwację i serwisowanie nie może się też obejść bez jeszcze jednej, równie istotnej rzeczy. Bardzo ważna są ubrania myśliwskie – oczywiście mamy tu na myśli produkty najwyższej jakości, zdolne do zaspokojenia oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Ubiór dedykowany myśliwym staje się dzisiaj standardem, co wynika z jego niezwykłych właściwości pozwalających na efektywne funkcjonowanie w czasie polowań.

Na czym polega jego fenomen?

Dedykowana odzież myśliwska posiada unikalne cechy, niezbyt często spotykane w przypadku zwykłej odzieży. Mowa tu przede wszystkim o bardzo wysokim poziomie odporności na uszkodzenia mechaniczne, doskonałej izolacji termicznej przy jednoczesnym zachowaniu przewiewności całego kompletu oraz wysokim komforcie zapewnianym w trakcie jego użytkowania – odzież taka łącząc w sobie wspomniane cechy w żaden sposób nie krępuje ruchów. Z racji tego, że myśliwi bardzo często przebywają w niezwykle niesprzyjających warunkach użytkowanie zwykłej odzieży nie jest najlepszym rozwiązaniem. Konieczność przemykania się pośród gałęzi, połamanych drzew i kamieni oraz wyeksponowanie przez długie godziny na warunki atmosferyczne to ciężka próba, której nie przejdzie większość zwykłych spodni, czy kurtek.

Warto pamiętać, że prócz sklepu stacjonarnego możemy też skorzystać z przywołanej już możliwości stworzenia jego wirtualnego odpowiednika. Dzięki niemu zyskamy dostęp do bardzo szerokiego grona odbiorców, którzy bez wątpienia będą stanowić istotną część całkowitej liczby klientów (prawdopodobnie większość). Jeżeli do tego zdecydujemy się na stworzenie obcojęzycznej wersji Naszego sklepu grono potencjalnych klientów gwałtownie wzrośnie, szczególnie wówczas, gdy podpiszemy umowę z firmą kurierską oferującą usługi transportu poza granice kraju w rozsądnej cenie.

Jak wynika z powyższego sklep myśliwski jest ciekawą alternatywą dla inwestowania swoich środków finansowych w klasyczne, osiedlowe sklepiki. Biorąc pod uwagę wielkość rynku, a także możliwości rozszerzenie swojej działalności także poza granice kraju – dzięki założeniu sklepu internetowego w dwóch (lub więcej) wersjach językowych – można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jest to bardzo perspektywiczna inwestycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.