Sklep online z wiatrówkami – kilka wskazówek marketingowych

Internetowy sklep z wiatrówkami może się okazać świetnym pomysłem na biznes. Coraz więcej osób chce mieć broń, którą można dostać bez żadnego pozwolenia, a i oferta producentów jest coraz szersza. Jednak musimy przygotować się na starcie z wieloma konkurentami. Aby zaistnieć na rynku i przetrwać, niezbędne, poza odpowiednią ofertą, jest też zadbanie o marketing. Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą nam się przydać.

1. Zadbaj o content marketing

Pod tym bardzo modnym ostatnio pojęciem kryje się bardzo silny trend, który odpowiednio wykorzystany może przyciągnąć wielu potencjalnych klientów. Polega on na tym, by zaoferować ciekawą i użyteczną treść, która będzie miała wartość dodaną dla użytkowników. Możemy więc na witrynie umieścić artykuły o wiatrówkach – ich konserwacji, jak najlepiej z nich korzystać albo o prawnych aspektach korzystania z nich. Dobrym pomysłem może być też połączony ze sklepem blog czy też seria filmików instruktażowych.

2. Postaw na szeroką ofertę

Dobrze, by asortyment sklepu nie ograniczał się do samych wiatrówek, ale przyciągał też akcesoriami. Dobrze więc, by w ofercie znalazły się naboje, kabury, pasy do broni, ale nie zaszkodzi, gdy będzie tam też scyzoryk, lornetka czy też broń biała czy też taka typu Air Soft Gun (praktyczne lornetki myśliwskie znajdziesz tutaj http://www.dws.xip.pl/lornetki-wojskowe-mysliwska-astronomiczna).

3. Promuj się w mediach społecznościowych

Dla sklepu internetowego to oczywistość, że powinien mieć swój fanpage na Facebooku. Daje on bardzo duże możliwości dotarcia do grupy docelowej, na przykład na podstawie preferowanych zainteresowań użytkowników czy też lokalizacji. Ale nie można zapominać też o innych serwisach społecznościowych – nie zaszkodzi własny kanał na YouTube, o ile oczywiście jesteśmy w stanie publikować tam ciekawy kontent. Można też bardzo ciekawie wykorzystać takie serwisy jak Instagram, Pinterest, Twitter czy Snapchat.

4. Sponsoruj eventy i imprezy strzeleckie

Sponsoring nie jest najtańszą formą działań marketingowych, niemniej może być bardzo efektywny. I pozwoli nam zbudować rozpoznawalność wśród grupy docelowej. Jeżeli nie widzimy imprez, które mogliśmy wesprzeć, możemy zorganizować na przykład swój własny konkurs strzelecki. Nagrodami mogłyby być na przykład bony do naszego sklepu.

5. Rozdawaj koszulki i akcesoria

Klienci kochają wszystko co darmowe. Można zaoferować więc na przykład darmowe koszulki z ciekawymi wzorami, które będą nawiązywać do naszego sklepu dla każdego, kto zrobi u nas zakupy na określoną sumę. Na pewno bardziej to zwiąże z nami naszych klientów.

6. Oferuj system lojalnościowy oraz rabaty

O ile pozyskanie każdego klienta nie jest łatwą sztuką, to sprawienie, by z nami został jest jeszcze trudniejsze. A jeśli już kupił u nas wiatrówkę, to najlepiej zachęcić go by zamawiał też u nas akcesoria, być może specjalną odzież, ale przede wszystkim naboje. Jeśli zachęcimy go odpowiednimi rabatami czy przemyślanym systemem rabatowym, to możemy sprawić, żeby taki klient wracał do nas regularnie.

Prowadzenie internetowego biznesu z pewnością do prostych nie należy, ale odpowiednio dobrane narzędzia marketingowe powinny sprawić, że będziemy mogli stanąć do walki z bardziej zadomowioną na rynku konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.