Jak w praktyce wygląda skupowanie używanych samochodów?

Własny skup aut to ciekawy pomysł na biznes. Można go rozkręcić także w małej miejscowości, a dla osób zainteresowanych motoryzacją to dobry sposób na połączenie swojej pasji z pracą zarobkową. Na czym konkretnie polega ta działalność?

Jakie samochody trafiają do skupów?

Popularność skupów wynika z prostego faktu – można w takich miejscach sprzedać niemal każdy samochód. Wystarczy sprawdzić ofertę na przykład https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/ – w tym skupie można się pozbyć samochodu bez względu na jego wiek, stan, wygląd, markę czy pochodzenie. Jaki jednak interes ma skup w nabywaniu zniszczonych aut czy wręcz wraków?

Odpowiedzią są części zamienne. Skupy odzyskują cenne podzespoły oraz inne elementy wyposażenia, jakie później da się wykorzystać do renowacji samochodów. Na części jest wielki popyt, a spora część kierowców preferuje właśnie takie rzeczy z odzysku, bo są znacznie tańsze, a jeśli skup cieszy się dobrą renomą, to wiadomo, że nabyty towar będzie odpowiednio wysokiej jakości.

Naprawa i z powrotem na rynek

Nie każdy pojazd idzie prosto do demontażu. Kiedy trafiają się lepsze egzemplarze, to nie ma sensu ich rozbierać na części, wyższy zysk da naprawa i wystawienie odnowionego pojazdu na sprzedaż. Skupom taka działalność bardziej się opłaca niż prywatnym osobom, ponieważ mają własne warsztaty oraz szerszy dostęp do części, co pozwala dokonać renowacji stosunkowo niskim kosztem.

Zakup samochodu w skupie jest korzystny także dla samych kierowców, ponieważ często mogą oni liczyć na atrakcyjne ceny, a do tego jest pewność, że auto rzeczywiście przeszło gruntowną modernizację i ma wszystko sprawne, więc po zakupie nie będzie konieczne dokonywanie żadnych dodatkowych napraw.

Ile skup płaci za używane auta?

Małe, lokalnie działające skupy płacą średnio około 65-80 procent wartości rynkowej, co przy droższych samochodach oznacza dla kierowcy całkiem sporą stratę. Większe placówki oferują z reguły atrakcyjniejsze stawki, sięgające nawet 90 procent ceny rynkowej. Warto szukać firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak kupimyauto.com/skup-aut-kujawsko-pomorskie/, które mają doświadczenie i działają w różnych miejscowościach, dzięki czemu są w stanie zapłacić kierowcy lepiej i jeszcze na tym zarobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.