Skuteczne reklamy na YouTube? To wykonalne!

Jeśli planujesz rozpocząć marketing w YouTube w tym roku, musisz się z tym pogodzić. YouTube ma ponad 50 milionów twórców treści regularnie produkujących filmy, więc Twoja treść musi się wyróżniać.

Kolejne wyzwanie? Dotarcie do głównych odbiorców i zaangażowanie ich. Większość widzów YouTube nie jest wielkimi fanami reklamy, więc musisz dokładnie przemyśleć, w jaki sposób zwiększysz świadomość swojej marki i zapewnisz rozrywkę widzom.

Może to zabrzmieć zastraszająco, ale przy odpowiednim podejściu jest to całkowicie wykonalne. Do czasu ukończenia tego przewodnika po marketingu w YouTube będziesz wiedział, jak zacząć.

Skupimy się na trzech kluczowych obszarach:

  • Tworzenie i optymalizacja swojego kanału YouTube.
  • Zrozumienie odbiorców (i konkurencji) przy użyciu danych.
  • Reklamy w YouTube za pośrednictwem reklam YouTube i marketingu wpływowego.

A teraz wskakujmy w temat! Jeszcze więcej wskazówek znajdziesz tutaj: http://www.akademiawirtualna.pl/reklamy-na-youtube/ .

Krok 1. Utwórz kanał YouTube dla biznesu

Zanim cokolwiek zrobisz, otwórz konto marki w Google.

Gdy tworzysz swój kanał YouTube przy użyciu zwykłego konta Google, tylko jedna osoba – właściciel konta Google – może zalogować się do tego kanału. Tworząc swój kanał YouTube przy użyciu konta marki, wiele autoryzowanych kont Google może logować się jednocześnie.

Kanały YouTube mają wiele ruchomych części, więc będziesz potrzebować co najmniej jednej lub dwóch innych osób pomagających w prowadzeniu programu.

Zobacz przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia konta YouTube dla firm, aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak to zrobić.

Krok 2. Dowiedz się więcej o swoich odbiorcach

Twój kanał YouTube dla firm zapewnia dostęp do karty Analytics, która zawiera mnóstwo statystyk związanych z Twoim kanałem. Zajrzyj tutaj, aby uzyskać ilościowe informacje na temat swojego kanału i zachowania odbiorców, w tym:

  • liczbę wyświetleń
  • średni czas oglądania
  • wygenerowane przychody
  • współczynnik interakcji między filmami.

Znajdziesz tam także cenne dane dotyczące danych demograficznych subskrybenta. Nawet jeśli uważasz, że wiesz, kim są Twoi subskrybenci, zwróć szczególną uwagę na to, co znajdziesz na karcie Dane demograficzne. Te dane pomogą Ci wyjść poza założenia i mieć pewność, że docierasz do właściwych odbiorców.

Monitoruj czas oglądania i dane demograficzne, aby odpowiedzieć na pytania takie jak:

  • Gdzie i kiedy oglądane są Twoje filmy?
  • W jakim wieku są twoi widzowie?

Śledzenie analiz odbiorców jest korzystne dla wszystkich. Jeśli Twoje założenia dotyczące subskrybentów zostaną potwierdzone, to świetnie: masz pewność, że docierasz do właściwych odbiorców.

Jeśli Twoje założenia są niepoprawne, dostosuj strategię treści, aby dotrzeć do pożądanych odbiorców. Z drugiej strony możesz dowiedzieć się, że Twój produkt rezonuje z nieoczekiwanymi danymi demograficznymi – czyli będziesz mieć do czynienia cennymi informacjami dla całego zespołu marketingowego.

Oprócz wskaźników ilościowych możesz także uzyskać informacje jakościowe – dlaczego i jak – o swoich odbiorcach, czytając komentarze do swoich filmów i zarządzając nimi. Czytanie komentarzy nie zawsze jest zabawne, ale informacje, które tu znajdziesz, będą nieocenione w informowaniu o różnych aspektach Twojej strategii marketingowej, zarówno na YouTube, jak i poza nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.