Skuteczność oraz umiejętności Twoich pracowników – czy wiesz w jaki sposób można je podnieść?

Prowadzenie własnej firmy wymaga dbałości i jakość produktów lub usług, ale również o poziom obsługi klienta. W tej kwestii ważne są zarówno nowoczesne rozwiązania informatyczne i oprogramowanie, jak również czynnik ludzki. To pracownicy z biura obsługi klienta, działu handlowego, infolinii czy innych działów kontaktujących się z klientem mają bezpośredni wpływ na poziom zadowolenia klientów z obsługi. Warto więc stale inwestować w szkolenia, a także w zaawansowane rozwiązania, które przekładają się na lepiej prosperujące przedsiębiorstwo.

Umiejętności pracowników, którzy zajmują się bezpośrednią obsługa klienta, można podnieść poprzez systematyczne, dobrej jakości szkolenia. Warto realizować je regularnie, dzięki czemu kadra pracownicza stale będzie podnosiła swoje kompetencje, a jednocześnie uczyła się tych rzeczy, które później będzie można szybko wykorzystać w praktyce. Dobra obsługa klienta zależy od komunikacji, jaką stosuje pracownik, podejścia do każdej osoby kontaktującej się w firmą, cierpliwości, odporności na stres. Warto stawiać na takie szkolenia, które uczą długofalowych relacji z klientami, co przełoży się na zwiększenie liczby stałych i zadowolonych klientów.

Sprawdzone oprogramowanie dla pracowników

Aby zwiększyć możliwości pracowników w dziale obsługi klienta czy w podobnej komórce firmowej, warto również inwestować w nowoczesne, sprawdzone rozwiązania informatyczne, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Jednym z nich jest system contact center, czyli rozbudowane, zaawansowane oprogramowanie, które pozwala na usprawnienie obsługi klientów i komunikacji z nimi. W skład takiego systemu wchodzą rozwiązania ułatwiające kontakt telefoniczny, grupujące zgłoszenia z różnych kanałów komunikacji, takich jak infolinia, livechat czy pisanie na komunikatorach w mediach społecznościowych. System pozwala również na analizowanie jakości różnych etapów pracy, szukanie lepszych rozwiązań i wprowadzanie działań, które dodatkowo polepszą komunikację na linii firma – klient.

Inwestycja w dobre rozwiązania

Jeśli firma chce zainwestować w nowoczesny i rozbudowany system, warto dobrze zapoznać się z ofertą tego rodzaju oprogramowania, jaką mają różne firmy. Przede wszystkim, system musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb w konkretnej firmie. Czegoś innego potrzebuje firma, w której potrzeba poprawić obsługę dotychczasowych klientów. A innych rozwiązań wymagają te przedsiębiorstwa, w których praca polega na nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi klientami i różnych formach telemarketingu. Jeśli wprowadzimy w firmie nowy system, konieczne jest również przeszkolenie pracowników w zakresie jego obsługi. Nawet najlepsze oprogramowanie nie sprawdzi się bowiem wtedy, jeśli pracownicy nie do końca będą wiedzieli, jak z niego skutecznie korzystać. Szukajmy też rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb. Nie ma bowiem sensu inwestowanie w systemy, których większość funkcjonalności nie będzie dla firmy przydatna. Warto płacić za coś, czego faktycznie na co dzień będziemy używać.

Więcej na stronie Thulium.com – współautora poradnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.