Słaba ocena kredytowa i konsolidacja: czy to wykonalne?

Pożyczkobiorcy o dobrej zdolności kredytowej mają wiele opcji konsolidacji zadłużenia. Konwencjonalni kredytodawcy zazwyczaj odrzucają kredytobiorców o słabym kredycie, ale jak się okazuje – istnieją pewne opcje. Zanim jednak przejdziemy dalej trzeba mocno zaznaczyć prośbę: unikaj oszustw lub zobowiązania się do wysokoprocentowych pożyczek, które kosztują więcej niż pierwotne saldo karty kredytowej.

Konsolidacja chwilówek może być dobrą strategią, jeśli zostanie wykonana w połączeniu z planem obniżenia ogólnego zadłużenia. Wielu klientów zaciąga długi na wielu kartach kredytowych. Jeśli nie jesteś ostrożny, wrzucisz rachunki do szuflady i będziesz próbować o nich zapomnieć. Ale opóźnienia w płatnościach nadrobią zaległości i utrudnią ci wyjście z długów.

Biorąc pod uwagę to, iż istnieje tak wiele długów o wysokim oprocentowaniu, niektórzy ludzie w końcu wpadają w pułapkę, co prawie uniemożliwia obniżenie ich sald. Te stawki mogą być domyślne, co jest jednym z najszybszych sposobów na zniszczenie swojego ratingu kredytowego.

Jeśli masz dobrą historię kredytową i chcesz skonsolidować swoje długi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł spłacić dług w jednym miejscu. Banki, unie kredytowe, nietradycyjni pożyczkodawcy i firmy wydające karty kredytowe oferują różne rodzaje kredytów konsolidacyjnych.

Właściciele domów z dobrą oceną kredytową mogą również często wykorzystywać wartość swoich domów poprzez drugą hipotekę lub kredyt hipoteczny do spłacania wysoko oprocentowanych kart kredytowych.

pobrane (14)Najważniejsze jest to, że osoba z dobrą oceną kredytową może zazwyczaj znaleźć ofertę pożyczki lub finansowania, która ma sens, aby pomóc przejąć kontrolę nad swoimi finansami i obniżyć ich zadłużenie. Jeśli masz dobrą historię kredytową i dom, istnieje wiele sposobów na konwersję regulowanych długów o wysokim oprocentowaniu kart kredytowych na pożyczki o niższym oprocentowaniu o stałej stopie procentowej.

Konsolidacja zadłużenia – czyli spotkajmy się ze złym kredytem

Dla osób o słabych kredytach konsolidacja pożyczek jest jednak znacznie trudniejsza. Tradycyjne banki i unie kredytowe zazwyczaj odrzucają osoby o słabym kredycie. Kredytodawcy również niechętnie oferują kredyty hipoteczne i linie kredytowe osobom o niskich wynikach kredytowych.

Kredytodawcy mają jednak większe poczucie komfortu, gdy prywatna pożyczka jest zabezpieczona nieruchomościami. Tak więc osoba o niższym kredycie może łatwiej uzyskać zabezpieczoną pożyczkę osobistą, która jest wspierana przez ich dom lub część nieruchomości z wystarczającą ilością kapitału, aby zminimalizować ryzyko dla kredytodawcy niespłacającego kredytobiorcy.

Szereg alternatywnych pożyczkodawców oferuje kredyty konsolidacyjne, ale kredytobiorcy powinni zachować ostrożność. Po pierwsze, internetowi oszuści często atakują kredytobiorców o słabych profilach kredytowych. Na przykład jeśli pożyczkodawca żąda opłaty z góry, aby przetworzyć wniosek o “pożyczkę o niskim oprocentowaniu”, zanim pożyczka zostanie zatwierdzona – jest to wskazówka, że ​​firma nie jest prawowita, a jedynie próbuje wyodrębnić opłaty od podatnego kredytobiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.